Atlas Sağlık Eğitim “Eğitim Günleri” Buluşması

Atlas Sağlık Eğitim Vakfı düzenlediği yeni eğitimlerle bursiyer öğrencileri ve üyeleri bir araya getirdi.

Vakfın “Eğitim Günleri” başlığı altında gerçekleştirdiği eğitimler kapsamında bu hafta toplumsal cinsiyet eşitliği ve diksiyon ve hitabet konuları işlendi. Atlıspor Organizasyonunda yapılan eğitimlerde Psikolojik Danışman Sedat Subaşı “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği”, TRT 1 Radyo Program Sunucusu Zeynep Bayraktutan ise “Diksiyon ve Hitabet” konusunda vakfın bursiyer ve üyelerine önemli bilgiler aktardılar.

Sedat Subaşı toplumsal cinsiyet eşitliğinin önemi anlattı

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin ne olduğunu, dünyada ve Türkiye’de toplumsal cinsiyet eşitliğinin hangi aşamada olduğunu aktaran Psikolojik Danışman Sedat Subaşı, ülkelerin ekonomik, sosyal, siyasal, psikolojik, sosyolojik, kültürel ve sanatsal vb. alanlarda gelişmelerinde toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasının önemini ve yapılması gereken çalışmaları eğitime katılanlarla paylaştı.

Zeynep Bayraktutan diksiyon ve hitabetin bireylerin yaşamlarına olan etkisini paylaştı

TRT 1 Radyo Program Sunucu Zeynep Bayraktutan ise verdiği “Diksiyon ve Hitabet” eğitiminde iş, sosyal ve özel yaşamda kurulan iletişimde diksiyon ve hitabetin önemini anlattı. Doğru diksiyon ve hitabet kurulduğu takdirde bireylerin hayatlarının her aşamasında daha başarılı ve fark edilir olacağını söyleyen Bayraktutan katılımcılarla uygulamalı olarak çalışmalar da yaptı.

Eğitim sonunda ise Sedat Subaşı ve Zeynep Bayraktutan’a katkılarından dolayı teşekkür belgesi verildi.

Eğitimlerimizle üye ve bursiyerlerimize farkındalık yaratıyoruz

Atlas Sağlık ve Eğitim Vakfı Başkanı Mustafa Apak düzenlenen eğitimlerle ilgili açıklamada bulundu. Toplumu ve insanları yakından ilgilendiren bir konu olan toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi sayesinde vakfın üye ve bursiyerlerinde bir kez daha farkındalık yaratıldığını düşündüklerini ifade etti. Doğru, etkin bir iletişim ve diyalog kurmanın temel yollarından birinin diksiyon ve hitabet tekniklerini öğrenmek olduğunu söyleyen Apak şu şekilde konuştu:

 “Bursiyer öğrencilerimizin kültür, sanat, spor vb. alanlarda kendilerini geliştirmeleri vakfımız için çok önemli ve hatta vakfımızın kuruluş amaçlarından biri de bu. Atlas Sağlık Eğitim Vakfı olarak bursiyerlerimizin kendilerini geliştirmeleri ve geleceklerini oluşturma aşamalarında ise düzenlediğimiz eğitim ve etkinliklerimizi oldukça önemsiyoruz. Bu amaçla gerçekleştirdiğimiz eğitimlere destek olan, bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz.”