Bill Gates satın aldığı en çılgın şeyi açıkladı

Microsoft'un kurucusu Bill Gates katıldığı bir programda bugüne kadar satın aldığı en çılgın şeyi açıkladı.

Geçtiğimiz aylarda dünyanın en zengin insanı unvanını Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos’a kaptıran Gates bugüne kadar satın aldığı en çılgın şeyi açıkladı.

NTV’de yer alan habere göre Bill Gates, 30 sene önce milyarder olduğundan beri kendi zevki için satın aldığı en çılgın şeylerin Porsche marka araba, özel uçak ve evindeki trambolin odası olduğunu söyledi.

Çok uzun bir süre boyunca dünyanın en zengin insanı konumunda yer alan Bill Gates, 2017’de Amazon’un kurucusu Jeff Bezos tarafından geçilmiş ve dünyanın en zengin 2. insanı olmuştu. Çok uzun yıllardan beri sürekli en zengin insanlar arasında yer alan emekli iş adamı Bill Gates, geçtiğimiz gün Amerika’nın ünlü talk show sunucularından Ellen DeGeneres’e konuk oldu. Programda, şu ana kadar yaptığı “zevki için” iki büyük alışverişi açıklayan Gates, bu parayı kazanmak için neyin önemli olduğunu da vurgulamış oldu.

Bombardier BD-700 Global Express marka bir uçak satın aldığını söyleyen Gates
Bombardier BD-700 Global Express marka bir uçak satın aldığını söyleyen Gates

31 yaşında milyarder olarak o dönemin en genç milyarderi olan Gates, bu kadar zengin olduktan sonra fazla abartılı ürünlerde gözünün olmadığını açıkladı. Bu açıklamasına rağmen iki tane pahalı oyuncak aldığını kabul eden Gates, bunların birinin Porsche, diğerinin ise bir uçak olduğunu söyledi. Bombardier BD-700 Global Express marka bir uçak satın aldığını söyleyen Gates, bu oyuncağa 40 milyon dolar ödeme yapmış. Bu, 19 kişiye kadar oturma kapasitesine sahip iş yolculukları için tasarlanmış özel bir uçak. Bunun dışında bir de Porcshe satın alarak kendini şımarttığını söyleyen Gates, bunların dışında çok pahalı ürünler satın almadığını belirtti.