Dugo Küçük Okurlara Olaylara Farklı Yönlerden Bakmayı Öğretiyor

abm Yayınevi’nin yeni kitabı Dugong Dugo’yu Kim Üzdü?, olaylara farklı yönlerden bakarak mutlu olmanın yollarını bulabilmenin önemini yalın bir dille anlatıyor. Betül Kanbolat’ın kaleminden çıkan Dugong Dugo’yu Kim Üzdü?, Demet Özge ve Aykan Aybakır’ın renkli çizgileriyle zenginleşerek küçük okurların akran zorbalığı konusundaki farkındalıklarını artırıyor.

Dugong Dugo, tropikal denizlerin açıklarında günlerdir düşünceli düşünceli yüzüyor, uzun gövdeli su bitkilerinin arasına giriyor, küt yüzgeçleriyle bitkileri kuyruğuna doluyordu. Bir şeyleri gizlemek mi istiyordu? Yoksa can sıkıntısını oyuna mı dönüştürmüştü? Çocukların hayal gücünü geliştirmeye öncelik veren abm Yayınevi’nin yeni kitabı Dugong Dugo’yu Kim Üzdü?, kendi halinde bir deniz ineği olan Dugo’nun hikayesini anlatıyor.

Betül Kanbolat’ın kaleminden çıkan Dugong Dugo’yu Kim Üzdü?, Demet Özge ve Aykan Aybakır’ın renkli çizgileriyle zenginleşiyor. Küçük okurlara olaylara farklı yönlerden bakarak mutlu olmanın yollarını bulabilmenin önemini yalın bir dille anlatan kitap, küçük okurların akran zorbalığı konusundaki farkındalıklarını da artırıyor.

Kitap Adı: Dugong Dugo’yu Kim Üzdü?

Yazan: Betül Kanbolat

Çizen: Demet Özge, Aykan Aybakır

Genel Yayın Yönetmeni: Ö. Çağla Acar

Sayfa Sayısı: 48

Ebat: 19 cm x 26,7 cm

Etiket Fiyatı: 26, 90 TL

Yayınevi: abm Yayınevi


abm Yayınevi Hakkında:

Acar Group bünyesinde kurulan abm Yayınevi yayıncılık hayatına 2011 yılında başladı. Adını Acar Bilgi Merkezi’nden alan abm Yayınevi; edebiyat, tarih, sanat, araştırma, akademik, ekonomi, çocuk, gençlik ve popüler kitaplar kategorilerinde faaliyetlerini sürdürüyor. abm Yayınevi bünyesinde kurulmuş olan abm Çocuk ve İlk Gençlik Yayınları ise; yabancı ve Türk yazarların kitaplarını yayımlayarak, çocuk ve ilk gençlik kategorilerinde seçkin yayınları bünyesine katmayı amaçlıyor.

Çocukların hayal gücünü geliştirmeye öncelik veren yayınevi; yaratıcı, evrensel, ahlaki değerlere uygun, bağımsız ve tarafsız, kaliteli yayınları çocuklar ve gençlerle buluşturmayı amaçlıyor. Kurulduğu günden beri “Her kitapta yeni bir sen!” diyerek, onlara sevecekleri ve keyifli vakit geçirebilecekleri kitaplar sunuyor.