Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nın çocukları sanatla buluşturan projesi “İnci Vakfı Çocuk Orkestrası”, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte verdiği konserinde profesyonellerden tam not aldı.

“Eğitime Destek, Geleceğe Hizmet” anlayışıyla Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nın, 6-15 yaş arası çocukları sanatla buluşturmayı amaçlayan 3 yaşındaki İnci Vakfı Çocuk Orkestrası, 26 Nisan’da İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’yla birlikte sahne aldı. İnci Vakfı Çocuk Orkestrası’ndan 40 çocuk, Tolga Taviş yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’yla birlikte 6 parça seslendirdi ve kapanışını İnci Vakfı Çocuk Orkestrası’nın yaptığı konser sanatseverler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

İnci Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şerife İnci Eren, “Cevdet İnci Eğitim Vakfı olarak Bornova Belediyesi ve Barış İçin Müzik Vakfı iş birliği ile ‘İnci Vakfı Çocuk Orkestrası’nı kurduk. Bu proje ile çocuklarımız sanat ve müzik ile kaynaşırken, bir bütünün ‘çok değerli’ bir kısmı olduklarını yaşayarak öğreniyorlar. 3 yıldır süregelen çalışmalarla orkestramızın, 110 çocuğa büyümesinin gururunu yaşıyoruz. Şef Tolga Akın’ın yönetiminde 10’dan fazla konser veren orkestramızı sahnede her izlediğimizde ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bir kez daha görüyoruz. Sıfırdan başlayarak geliştirdiğimiz bu sosyal projede, bugün işin en iyi profesyoneli olan ‘İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’ ile birlikte sahne almış olmalarından onur duyduk” dedi.

Cevdet İnci Eğitim Vakfı – İNCİ VAKFI, merhum Cevdet İnci tarafından kurulduğu 1985 yılından beri, ‘toplumda yaşam boyu eğitim’ felsefesi çerçevesinde ‘Eğitime Destek, Geleceğe Hizmet’ sloganıyla, eğitim – öğretim ekosistemini iyileştirmeye yönelik faaliyetlerini sürdürmektedir. Başlıca faaliyetleri aşağıda sıralanmıştır;

Okul binaları ve öğrenci yurtları yaptırmak, (Adnan Menderes Üniversitesi, Karacasu Memnune Yarenci İnci Meslek Yüksek Okulu, Sultanhisar Cevdet İnci Öğrenci Yurdu )

  • Ekonomik destek ihtiyacı olan başarılı öğrencilere eğitim bursu sağlamak,
  • İzmir’in imkânı kısıtlı okullarına ve okul tatillerinde şehir meydanlarına “Gezici Kütüphane” hizmeti götürmek,
  • Yine imkânı kısıtlı okulların öğrenci ve velilerine yönelik, deneyimli İnci Vakıf Gönüllüleri ile eğitimler düzenlemek,
  • Çeşitli STK’lar ile kamu yararına düzenlenen faaliyetler için işbirlikleri oluşturmak,
  • Üniversiteler ile teknoloji kullanımı ve inovasyonu destekleyici işbirliklerinde bulunmak,
  • Barış için Müzik Vakfı’nın ilk İzmir Çocuk Orkestrası’nı oluşturmak üzere çalışmalarını sürdürmek,
  • İnci Akademi kuruluşu ile iş dünyasının eğitim ihtiyaçlarını karşılamak.

İnci Holding Hakkında: Temelleri Cevdet İnci tarafından 67 yıl önce atılan, ağırlıklı olarak otomotiv tedarik sanayinde faaliyet gösteren İnci Holding’in bugün 2700 çalışanı ve 9 şirketi bulunuyor. Son 10 yıldır her sene ortalama yüzde 17 büyüyen İnci Holding, akü ve jant üretimiyle otomotiv tedarik sanayi sektörünün yanı sıra lojistik ve otel ekipmanları sektörlerinde de faaliyet gösteriyor. İnci Grubu, ürünlerinin yüzde 63’ünü 100’den fazla ülkeye ihraç ediyor. Kurumsal yönetim ilkeleriyle yönetilen bir aile şirketi olan İnci Holding, Türkiye ekonomisine katkıları ile gelişimini sürdürüyor.