TED izmir Koleji Bienalin konuğu sanatçı Doğa Rutkay

foca ajans dunya haberleri dergi magazine
foca ajans dunya haberleri dergi magazine

Türk Eğitim Derneği’nin (TED) önderliği ve TED İzmir Koleji ev sahipliğinde 7-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında Urla Köstem Zeytinyağı Müzesi ve İzmir’in çeşitli lokasyonlarında gerçekleşecek Çocuk ve Gençlik Sanat Bienalin, sanatseverlerin yoğun ilgisi ile kapılarını açtı. Bienal kapsamında pek çok söyleşiye ev sahipliği yapacak bienalin konuklarından biri de ünlü sanatçı Doğa Rutkay olacak.

Türk Eğitim Derneği (TED) ev sahipliğinde İzmir’in ilk çocuk ve gençlik sanat bienali 7 Mayıs Salı günü sanatseverlere kapılarını açtı. Resim, grafik, baskı resim, heykel, seramik, enstelasyon, fotoğraf ve yeni medya uygulamalarından oluşan 43 eserin sergilendiği Bienal çocuk ve yetişkinler tarafından yoğun ilgi gördü.

Açılışa İbrahim Çeçen Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Günseli Çeçen, Bienalin danışmanları Murat Pilevneli ve Aslı Pamir gibi isimler katıldı. Bienalin temasına uygun olarak hazırlanan açılış programında “başka dans” gösterisi yoğun alkış toplarken, Tin Pan Trio ve TED İzmir Koleji Pop orkestranın verdikleri konser de davetliler tarafından ilgiyle izlendi.

Doğa Rutkay TED İzmir Koleji ’nde Çocuklarla Buluşacak

Doğa Rutkay Ted izmir
Doğa Rutkay Ted izmir

İzmir’in çeşitli lokasyonlarında gerçekleştirilecek söyleşiler kapsamında 9 Mayıs Perşembe günü sevilen sanatçı Doğa Rutkay, Konferans Salonunda sanat üzerine bir söyleşi yapmak üzere çocuklarla ve velilerle buluşacak. Halka açık ve ücretsiz olan bu etkinliğe katılmak için TED İZMİR sitesinden kayıt olmak yeterli.