Blueground,teknoloji odaklı bir yaşam deneyimi sunuyor

Yenilikçi iş modeliyle hem emlak hem konaklama sektöründe faaliyet gösteren Blueground, dijital dönüşümü bu alanlara taşıyor. İstanbul’un en gözde semtlerinde yer alan özenle dekore edilmiş dairelerinde konaklama hizmeti sunan şirket, yüzlerce iş gezgini ve bireysel kiracının web sitesi üzerinden doğru evi bulmalarını ve istedikleri eve kolayca rezervasyon yapmalarını sağlıyor. Günümüzün mobil dünyasında, insanların gittikleri her yerde kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlama amacıyla Blueground, teknolojiyi tüm iş süreçlerine entegre ederek misafirlerinin günlük hayatlarını kolaylaştırıyor.

Blueground gibi yeni nesil şirketler, faaliyet gösterdikleri sektörde aksayan süreçleri her yönüyle ele alıyor; akıllı telefon veya bilgisayar ile her şeyi birkaç dokunuş ile yapmak isteyen kullanıcılar için teknolojik çözümler sunuyor.Büyük şehirlerde orta ve uzun vadeli konaklama ihtiyacı olan bireylerin eşyalı daire bulma ve yeni bir yaşam kurma konularında karşılaşabilecekleri her türlü probleme çözümler üreten Blueground misafirlerine modern mobilyalar, kaliteli tekstil ürünleri ve yüksek hızlı WiFi gibi hizmetler sunuyor. Blueground mobil uygulaması üzerinden dairelerine ait tüm bilgilere erişebilen konuklar, tek tıkla internete bağlanabiliyor, yardımcı uygulamalar vasıtasıyla evlerinin olduğu yere taksi çağırabiliyor, daireleriyle ilgili herhangi bir teknik sorun veya temizlik talebi için destek ekipleriyle mesajlaşabiliyorlar.

Blueground Türkiye Genel Müdürü Berker Yağcı; “Doğru daireyi bulmak ve kiralamak genelde zaman isteyen, zahmetli bir süreçtir. Yabancı dil bariyeri sebebiyle bazı ülkelerde expatlar için bu süreç daha da zorlu olabiliyor. İş sebebiyle farklı ülkelerde çalışan kurucularımızın deneyimlerinden yola çıkarak gelişen bir fikir olan Blueground (www.theblueground.com), bugün geldiği noktada teknoloji odaklı bir deneyim sunarak misafirlerinin dairelerinde yaşadıkları son güne kadar tüm süreçleri kolaylaştırarak emlak sektörünü dönüştürüyor. Emlak sektörünün teknoloji destekli çözümler konusunda henüz yolun başında olduğunu ancak büyük potansiyel barındırdığını düşünüyoruz. Geçtiğimiz ay sanal gerçeklik gözlükleriyle 42 Maslak B Kule’de yer alan dairelerimizin tanıtımını yaptık. Bu projemizi kademeli olarak tüm dairelerimiz için uygulamayı planlıyoruz.” dedi.

Blueground Türkiye
Blueground Türkiye

Blueground “kağıtsız” bir şirkettir. Yapılan tüm işlemler bulut tabanlı sistemlere kaydedilir. Bir sonraki adımda ise kullanıcıların kiralama deneyimini bir adım daha ileri taşıyan online kontratlar yapılır. Portföyüne yeni daireler katma ve fiyatlandırma gibi kararlarını, bigdata ve ileri analitik araçları kullanarak alan Blueground, faaliyet gösterdiği 3 kıta ve 9 şehirde teknolojiden yararlanarak kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor.

Blueground Türkiye
Blueground Türkiye

Blueground Hakkında

Blueground, insanların yaşamayı seçtikleri her yerde kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlama misyonuyla yola çıkan teknoloji odaklı bir emlak şirketidir. Bir aydan bir yıla kadar veya daha uzun süreler için kaliteli mobilyalarla döşenmiş ve kendi mimarları tarafından dizayn edilmiş modern daireler sunar. Bu daireler insanların sadece valizleriyle ve özel eşyalarıyla gelip kolayca yaşamaya başlamaları için tasarlanmıştır. New York, Los Angeles, San Francisco, Boston, Chicago, Washington DC, Dubai, İstanbul ve Atina dahil dokuz büyük şehirde 1.800 dairesi ve 300 çalışanı ile hizmet veren şirket, dünya çapında 50 şehirde yer almayı ve 2023 yılına kadar 50.000’den fazla daireden oluşan bir portföy sunmayı hedeflemektedir.