Foça Belediyesi, İzmir Zeytincilik Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Bağarası Gençlik ve Dayanışma Derneği işbirliği ile düzenlenen “Zeytin Yetiştiriciliği ve Hasadı” paneline vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Foça Bağarası Çitlembik Kahvesinde düzenlenen ve Dr. Tülin Pekcan ve Özgür Dursun’un konuşmacı olduğu “Zeytin Yetiştiriciliği ve Hasadı” konulu panele, Foça Kaymakamı Ali Çetin, Foça Belediye Başkanı GökhanDemirağ, belediye meclisi üyeleri, CHP Foça İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım, Foça Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Koldaş ve zeytin üreticileri katıldı. Zeytin ağacının dikimi, budanması, sulanması ve hasadı hakkında bilimsel ve güncel bilgiler veren konuşmacılar, üreticiler tarafından soru yağmuruna tutuldu.

Foça'da Zeytin Paneline Yoğun İlgi
Foça’da Zeytin Paneline Yoğun İlgi

Özellikle budama ve hasat hakkında sorular soran üreticiler, panelin verimli geçtiğini belirtti. Panel sonunda konuşan Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, katılımcılara teşekkürler ederek, “Çok kıymetli ve verimli bir söyleşi oldu. Bu bilimsel sunumlardan çok faydalı bilgiler edindik. Hocalarımıza sizler adına bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, daha sonra günün anısına Dr. Tülin Pekcan ile Özgür Dursun’a plaket ve çiçek verdi.