Hilton, Türkiye’nin 1 Numaralı İşvereni Seçildi!

Hilton (NYSE: HLT), İstanbul’da düzenlenen Great Place to Work ödül töreninde Türkiye’nin bu yılki en iyi işvereni seçildi. Küresel otel zinciri, 2000 üstü çalışan kategorisinde 2017 yılında olduğu gibi bu yıl da birincilik ödülü kazandı.

Great Place to Work, yaptığı sıralamada çalışanlar arasındaki güven düzeyini ölçmek için hazırlanan çalışan anketini ve katılan tüm şirketlerin İşyeri Kültürü Denetimi’ni sıralamada dikkate alıyor.

Great Place to Work, başvuru sürecinin bir parçası olarak Türkiye genelinde bulunan 2.000’den fazla Hilton çalışanlarına yönelik bir anket uyguladı.Anket sorularına verilen cevaplar bazında Hilton birçok kategoride etkileyici sonuçlar elde etti. Ankete katılan Ekip Üyeleri’nin yüzde 90’ından fazlası çalışmalarının bir fark yarattığını düşündüklerini ve yüzde 83’ü ise ‘Hilton’un Çalışmak için Harika Bir İşyeri’ olduğunu ifade etti.Ekip Üyeleri’nin yüzde 95’i ise Hilton‘un Kurumsal Değerlerini bildiklerini söyledi.

Ortadoğu, Afrika ve Türkiye İK Başkan Yardımcısı Koray Gençkul: “Great Place to Work ödülüne bir kez daha layık görülmekten gurur duyuyoruz. Türkiye’de kendi yönettiğimiz ve franchise otellerde çalışan 5.500’ü aşkın Ekip Üyemiz ile kurduğumuz ilişki, en az müşterilerimizle olan ilişkimiz kadar önemli. Dünyanın en misafirperver şirketi olmak istiyoruz ve bu hedef doğrultusunda işe kendi ekiplerimizden başlıyoruz” dedi.

Hilton‘un Türkiye’deki önde gelen İK uygulamaları arasında Ekip Üyelerine yönelik kapsamlı seyahat programı ‘GO Hilton‘, Thrive@Hilton adındaki çalışan refah platformu ve 2.500’den fazla çevrimiçi dersin yer aldığı kurum içi eğitim ve öğrenme tesisi olan Hilton Worldwide Üniversitesi bulunuyor.

Yapım aşamasındaki 25 oteline ek olarak Türkiye’de 63 otellik portföye sahip olan Hilton geçtiğimiz günlerde Great Place to Work’ün yaptığı en iyi işyerleri sıralamasında Suudi Arabistan’da 1’inci ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde 3’üncü sırada yer aldı.