AKP ve CHP’de İstifa Depremi İYİ Parti’ye Toplu Katılım

2019 Mart ayında yapılacak seçimler için geri sayım devam ederken AKP ve CHP gelen istifa haberleriyle sarsıldı. İYİ Parti ise toplum katılım haberiyle sevindi. İstifa haberleri siyaset gündemine bomba gibi düşerken İYİ Parti ise yeni katılan isimlere ilk grup toplantısında rozet takmaya hazırlanıyor.

CHP‘nin 2018 genel seçimlerinde yüzde 3.9 oy aldığı Şanlıurfa’da, il yönetim kurulu üyesi ve kurultay delegeleri düzenledikleri basın toplantısıyla il yönetiminden topluca istifa etti.

İstifa eden 12 kişi adına açıklama yapan CHP Şanlıurfa kurultay delegesi Neşe Tanal, “CHP Şanlıurfa il başkanlığının aylardır vekaleten yönetilmesi ve bu işi vekaleten yürüten kişi ile çalışamadığımız ve çalışamayacağımızdan dolayı istifa ediyoruz” dedi

Şanlıurfa’da, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il yönetim kurulu üyesi ve kurultay delegeleri düzenledikleri basın toplantısıyla il yönetiminden toplu istifa etti. İstifa eden 12 kişi adına konuşan CHP Şanlıurfa kurultay delegesi Neşe Tanal, istifa nedenlerini açıkladı.

Tanal, “Örgütümüz ile aldığımız karar doğrultusunda demokratik hakkımızı kullanarak, CHP Şanlıurfa il yönetiminden istifa etme kararı almış bulunmaktayız. CHP Şanlıurfa il başkanlığının aylardır vekaleten yönetilmesi ve bu işi vekaleten yürüten kişi ile çalışamadığımız ve çalışamayacağımızdan dolayı CHP Şanlıurfa il yönetim kurulu üyeliğimizden istifa ettiğimizi kamuoyuna bildirir, saygılar sunarız” dedi.

İstifasını sunan üye ve delegeler, il yönetim kurulu ve üyesi ve kurultay delegesi Mustafa Tatlamacı, Neşe Tanal, Ahmet Kılıç, Hasan Gülhan, Halit Kılıç ile il yönetim kurulu üyesi Çetin Uluç, Ahmet Yağmur, Mustafa Rızvanoğlu, Semiha Alkan ve il bilişim sekreteri Mehmet Kılıç ile CHP Eyyübiye İlçe Başkanı Şaban Kılıç oldu.

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Aziz Aydınlık milletvekili seçildikten sonra vekaleten Hayrettin Cidir il başkanlığına getirilmişti. Öte yandan CHP Şanlıurfa il yönetiminden istifa eden il yönetim kurulu üyesi ve kurultay delegesi Neşe Tanal’ın milletvekili Mahmut Tanal’ın yeğeni olduğu öğrenildi.

AKP’de Toplu İstifa Depremi

AKP Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk’in geçen hafta istifa etmesinin ardından AKP Genel Merkezi’nden gelen bir heyet, İl Yönetim Kurulu Üyelerinden istifa etmelerini talep etti.

İSTİFALAR DEVAM EDECEK

Milliyet’te yer alan habere göre Genel Merkezden gelen bu talep üzerine 50 kişiden oluşan AKP İl Yönetim Kurulu Üyeleri görevlerinden istifa etti. İstifaların ilçe teşkilatlarıyla da devam edeceği belirtiliyor.

İYİ PARTİ’ye Toplu Katılım

Muhammet Budaklı ve ekip arkadaşları İYİ Parti’ye katıldı. İYİ Parti’ye katılımlar sürüyor. Gayrimenkul sektörünün tanınmış isimlerinden Bursa Emlak Merkezi (BEM) Proje ve Yatırım Danışmanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Budaklı İYİ Parti Yıldırım Teşkilatına katıldı. Yıldırım Belediyesi’nce Kentsel Dönüşüm projelerinin yürütülmesi amacıyla kurulan Yeşil AŞ’de bir dönem Genel Müdür olarak da görev alan Budaklı, Gayrimenkul Yatırım ve Proje Danışmanlığı hizmetleri yanı sıra aynı zamanda uzun yıllardır adli bilirkişi olarak da görevini sürdürüyor. Budaklı aktif siyaset yapma tercihini İYİ Parti’den yana kullandı.