Atatürk Üniversitesi Bahar Yarıyılı Final Sınavı Sonuçları Açıklandı – 2019

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi final sınavları 11-12 Mayıs tarihlerinde yapılmıştı. ATA AÖF sınav sonuçları açıklandı. Sınava katılan öğrencilerin final sınavı sonuçları ile ilgili merakla beklediği açıklama bugün geldi. Atatürk Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada ATA AÖF sonuçlarının açıklandığı ifade edildi.

Sınav sonuçlarına itirazda bulunmak isteyen öğrencilerin Öğrenim Yönetim Sistemi’nde (LMS) yer alan “Sonuç İtirazı” butonunu tıklayarak gerekli bilgileri doldurduktan sonra itirazlarını 24 Mayıs 2019 Cuma günü saat 17:00’a kadar iletmeleri gerekiyor. Bu tarihten sonra yapılan itirazlar değerlendirmeyeceği açıklandı. Gönderilen itirazlar değerlendirilip geri bildirimler sistem üzerinden anlık olarak yapılacağı bildirildi.

Öğrenciler ATA AÖF Sınav Sonuç Kılavuzuna üniversitenin web sitesinden ulaşabilirler.

Bahar Yarıyılı Bütünleme Sınavı İl Merkezi Tercihleri Açıldı

Bahar yarıyılı Bütünleme Sınavı için Sınav İl Merkezi tercihinizi 26.05.2019 Pazar günü saat 23:59’a kadar . Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) ya da Mobil Uygulama üzerinden yapılabiliyor.

BÜTÜNLEME SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Bütünlemeye kalan öğrenciler sınav takviminde yer alan bilgilere göre 29-30 Haziran tarihleri içerisinde bu sınavlara katılabilecek. Daha önce 15-16 Haziran’da yapılacağı açıklanan bütünleme sınavları YKS ile aynı tarihe denk gelmesi nedeniyle 29-30 Haziran tarihlerine alınmıştı. Mezuniyet dönemi içerisinde olan öğrenciler için 3 ders sınavları ise 27 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.