Bin Kadının El Emeği Görücüye Çıktı

Karabağlar Belediyesi semt merkezleri çatısı altında çeşitli alanlarda üretim yapan yaklaşık bin kursiyer kadının el emeği ürünleri görücüye çıktı. Ürünlerin sergilendiği stantları eşi Fügen Selvitopu ile birlikte ziyaret eden Başkan Muhittin Selvitopu, Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü de kutlayarak kadınlara karanfil dağıttı.

Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 10. “Kadın Festivali” Kültürpark 3 No’lu Hol’de başladı.

Festival kapsamında açılan stantlarda üretici kadınlar ele emeği ürünlerini sergiliyor. Karabağlar Belediyesi semt merkezleri çatısı altında çeşitli alanlarda eğitim gören kursiyerlerin de ürünlerini sergilediği etkinlik, ilk gün yoğun ilgi gördü.

1. Başkan Selvitopu Eşi İle Birlikte Stantları Ziyaret Etti

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da eşi Fügen Selvitopu ile birlikte stantları ziyaret ederek Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı ve kadınlara karanfil dağıttı. Başkan Selvitopu, Karabağlar Belediyesi semt merkezlerinde eğitim gören yaklaşık bin kadının el emeği ürünleri hakkında da bilgi aldı.

Karabağlar Başkan Selvitopu