Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz Halkı Susuz Bırakmadı

İZMİR’in turistik ilçesi Foça’nın büyük bir kesimine kuyulardan içme suyu taşıyan isale hattında dün saat 07.00 sıralarında patlama meydana geldi.

Arızanın giderilmesi için İZSU ekipleri aralıksız çalışmalarına devam ediyor. İZSU bu sabahtan itibaren Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz ‘ ün talimatıyla mahallelerde tankerle temizlik ve hijyen için kullanma suyu dağıtmaya başladı.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz Su Krizini an be an yakından takip ediyor. Gelişmeleri hem şahsi sosyal medya hesabından hemde belediyenin hesaplarından anlık olarak vatandaşlara aktarıyor.

İZSU yetkilileri isale hattına giden suyu vanasını kapatarak kesti. Kesinti nedeniyle ilçe merkezindeki Atatürk, Fevzipaşa, İsmetpaşa ile kırsal Yenibağarası ve Gerenköy Mahalleleri’ne su verilemediği bildirildi.

40 yılı aşkın bir süredir kullanıldığı için eskidiği belirtilen isale hattında başka patlamaların da meydana geldiği öğrenildi.

foça belediyesi su arıza ‘sının uzaması nedeniyle mahallerde tankerlerle temizlik ve hijyen amaçlı kullanma suyu dağıtımına başlandı ve haberin yazıldığı saatlere kadar su dağıtımı devam ettiği öğrenildi.

Foça Halkı, Belediye Başkanının Olaylara Anında Müdahele Etmesinden Çok Memnun

Su krizini fırsata çevirmek isteyen art niyetliler oldu

40 Yıllık isale hattındaki patlamalar, şahsi beklentisi olup ta gerçekleşmeyen bazı fırsatçıları harekete geçirdi, göreve yeni başlayan sadece 3 aydır bu görevde olan Foça Belediye Başkanını ilgisizlikle suçlayanlar oldu.

Foça bölgesinde ilk 3 ay içerisinde birçok yeniliğe adımlar atan Belediye Başkanı ‘ nın yazın başında boyle bir olayla karşı karşıya kalması talihsizlik olarak görüldü.