Foça Ziraat Odasında Yeni Yönetim İşbaşı Yaptı
Foça Ziraat Odasında Yeni Yönetim İşbaşı Yaptı

İzmir’in Foça İlçesi Ziraat Odası’nda yeni seçilen yönetim kurulu işbaşı yaptı. 4 yıllık süre için Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Saim Demirbaş, Meclis Başkanlığı’na Mustafa Kütükçüler getirildi.

Foça’ya bağlı Bağarası Mahallesi’nde bulunan Ziraat Odası binasında yapılan devir teslim törenine eski Başkan Ercan Yüksektepe ile eski ve yeni yönetim kurulu ve meclis üyeleri katıldı. Saim Demirbaş’ın başkanlığındaki 5 kişilik yeni yönetim kurulu Mehmet Sayar, Hasan Meriç,Hakan Sürücü, Engin Öksüz’den oluştu. Yönetim Kurulu yedek üyeleri Korkut Halil Kinşan, Ahmet Koldaş,Semih Uzun, Bülent İzmirli, Günal Biçer olarak belirlendi.

Mustafa Kütükçüler’in başkanlığını üstlediği 14 kişilik Oda Meclisinde ise, Saim Demirbaş, Mehmet Sayar, Hasan Meriç,Hakan Sürücü, Engin Öksüz, Korkut Halil Kinşan, Ahmet Koldaş, Semih Uzun, Bülent izmirli, Günal Biçer, Paşa Aktaş, Turgay Altun ve Ahmet Gönülcan yer aldı.

36 yaşında evli ve bir kız çocuğu babası olan yeni başkan Saim Demirbaş kendilerinin de ziraatle uğraştıklarını, sıkıntıları bilmenin yanısıra bizzat yaşayanlar olduklarını söyledi. Demirbaş; “Öncelikle 2 bin 300 üyeli odamızın sınırlı olan gelirlerini arttırmak istiyoruz. Makina parkımızı zenginleştirerek çiftçimizin hizmetine sunacağız. Bu yıl yaşadığımız afet ve sellerden zarar görenlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için seslerini yetkililere duyurmaya ve destek sağlamaya çalışacağız” dedi.