Generali Sigorta ilk çeyrekte 67 milyon TL prim üretti

Generali Sigorta, 2019 yılı 1. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Açıklanan finansal sonuçlara göre Generali, yılın ilk çeyreğinde 67 milyon TL prim üretimi gerçekleştirdi.

150 yılı aşkın köklü geçmişiyle Türkiye’nin ilk sigorta şirketi olma unvanına sahip Generali Sigorta, 2019 yılının ilk çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı.1’inci çeyrekte 67.046.965 TL prim üretirken, 9.6 milyon TL teknik kar elde etti. Kara Araçları Sorumluluk, Hastalık/Sağlık, Kaza, Kara Araçları, Nakliyat, Raylı Araçlar, Su Araçları, Hava Araçları ve Finansal Kayıplar branşlarını teknik kar ile kapatan Generali Sigorta’nın toplam yatırım portföyü büyüklüğü ise 386.967.875 TL oldu.

Sunay Koray: “Disiplinli büyümemiz devam ediyor”

Generali Sigorta

Önceliğinin disiplinli ve karlı büyüme olduğuna değinen Generali Sigorta CFO’su Sunay Koray: “Müşterilerimize, acentelerimize ve çalışanlarımıza karşı sorumluluklarımızı yerine getirebilmek için karlılık odaklı stratejimizi kararlılıkla sürdürüyoruz. 500 milyon liralık prim üretimi ve çift haneli faaliyet kârı hedefimize her geçen gün bir adım daha yaklaşıyoruz. Tüm bu hedeflerimiz doğrultusunda, gelecek dönemlerde kasko, trafik ve yangın branşlarında büyümeyi amaçlıyoruz.” dedi. Generali acentelerine dijital dünyayı Webinarda anlattı

Generali Hakkında:

Generali Sigorta A.Ş. ise 150 yılı aşkın süredir Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Generali, uluslararası arenada güçlü varlığa sahip, bağımsız bir İtalyan gruptur. 1831 yılında kurulan Generali, dünyanın lider sigorta şirketlerinden biri olup, 2018’de 68 milyar Euro toplam prim geliriyle 60’a yakın ülkede faaliyetlerini sürdürmektedir. Grup, dünya genelindeki 71.000 çalışanı ve 57 milyon müşterisiyle, Batı Avrupa’da lider konumda yer alırken, Orta ve Doğu Avrupa’nın yanı sıra Asya’da da giderek artan bir değerde varlığa sahiptir. 150 yılı aşkın süredir Türkiye’de faaliyet göstermektedir.