Jandarma uzman erbaşlar terörle mücadele için yemin etti

İzmir'de Foça Jandarma Uzman Erbaş Komando Temel Kursu'nu başarıyla tamamlayan 712'si Jandarma, 151'i Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personeli olmak üzere 863 uzman erbaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katıldığı törenle mezun oldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Foça Jandarma Uzman Erbaş Komando Temel Kursu Mezuniyet Töreni`ne katıldı.

Soylu: “Çok badireler atlattık. Darbe mi görmedik, ihanet mi görmedik, istihbarat örgütlerinin ajanlarının oyunlarını mı görmedik, dışardan tezgahlanmış kardeş kavgaları mı görmedik. Bu okulun ismi, Terörle Mücadele Harekatı Okul Komutanlığı. Yabancı yatırımcıları olan 40 yıllık terör örgütleri mi görmedik. PKKsından FETÖsüne, DEAŞından DHKPCsine kadar, acaba hangi terör örgütünü hangi melaneti görmedik”

“Binlerce dolar gazetelerinden maaş alan o insanlara sesleniyorum. Kalemleriniz devlete karşı cellatlık için hep bilenmiş oldu. Kalemleriniz bu milletin dirliğine karşı cellatlık için hep bilenmiş oldu. Bir gün bu insanların vicdanına dokunmadınız. Bir gün bu ülkenin birliği için, beraberliği için nasıl bir gayret gösteririm diye bir düşünce içerisinde olmadınız. Darbe şakşakçısı oldunuz. Darbenin meşruiyetini nasıl sağlarım diye bir anlayış içerisinde oldunuz”

Bakan Soylu askerlerin kendisine verdiği Türk Bayrağı`nı öperek teslim aldı.

İzmir’de Foça Jandarma Uzman Erbaş Komando Temel Kursu’nu başarıyla tamamlayan 712’si Jandarma, 151’i Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personeli olmak üzere 863 uzman erbaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katıldığı törenle mezun oldu.