Netflix yapımı “Stranger Things” görselleri Coca-Cola kutularına taşınıyor

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de, oyuncuları ve konusuyla fenomen olan Netflix yapımı “Stranger Things” dizisinin görselleri Coca-Cola kutularına taşınıyor. Netflix ile yapılan iş birliği kapsamında, sınırlı sayıda üretilecek, 250 ml’lik Coca-Cola kutuları Stranger Things temasıyla “alt üst” olacak.

Coca-Cola ve Netflix İş birliği

Bu yaz Coca-Cola kutuları “Stranger Things” ile alt üst olacak

4 Temmuz 2019 ‘da 3. Sezonu yayına girecek olan dünyaca ünlü  Netflix dizisi;

 “Stranger Things” dizisinin görselleri, Haziran ayından itibaren Coca-Cola ambalajlarında yer alacak.

Coca-Cola & Stranger Things” projesinin lansmanı, Türkiye’nin önderliğinde, ABD, İngiltere ve Fransa’nın yer aldığı ülkelerle aynı anda yapılacak.

Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya İş Birimi Pazarlama Direktörü Elif Kaypak, heyecan verici bu iş birliğiyle ilgili olarak “Coca-Cola markasının tarihinde, popüler kültür önemli bir yere sahip. Biz de yeni işbirlikleri, yeni içerikler ile markamızın tarihindeki önemli kültürel akımlarla olan bağını güçlendirmeyi hedefliyoruz. Stranger Things iş birliği de bunun iyi bir örneği. Bu iş birliği ile markamızın sunduğu yeni ve farklı bir deneyimi tüketicilerimizle buluşturuyoruz” dedi

İş birliği kapsamında Stranger Things görsellerinin yer aldığı 250 ml’lik Coca-Cola kutuları sınırlı sayıda üretilecek ve tüm perakende mağazalarda satışa sunulacak.

Netflix Şirketi ve Stranger Things Hakkında

Netflix Inc., film-dizi yapımcılığı ve dağıtımı alanında iştigal eden Amerika kökenli kuruluş. 1997 yılında Kaliforniya’da Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından kuruldu. İnternet üzerinden gerçek zamanlı veri akışı ve video-on-demand ile posta yoluyla DVD dağıtımı alanlarında uzmanlaştı.

Stranger Things, ABD yapımı bilimkurgu-korku türündeki internet dizisi. Duffer Kardeşler tarafından yönetmenliği, senaristliği ve yönetici yapımcılığı üstlenilen dizi aynı zamanda Shawn Levy ve Dan Cohen tarafından üretilmiştir. Temmuz 2016’da ilk sezonu yayınlanan dizide Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin ve Natalia Dyer gibi isimler rol almaktadır. 1980’lerde Indiana eyaletinin Hawkins adındaki kurgusal kasabasında konusu geçen dizi, genç bir çocuğun kasabada meydana gelen doğaüstü olayların ortasında kaybolması ve kaybolan arkadaşlarını arayan üç çocuğa yardım eden, psikokinetik güçlere sahip bir kızın ortaya çıkışı üzerine yapılan araştırmaları anlatmaktadır.