Tacettin Bayır
CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Buca ilçesinde Suat Nezir’in yerine son anda Erhan Kılıç’ın belediye başkan adayı gösterilmesine tepki gösterdi.

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Buca ilçesinde Suat Nezir’in yerine son anda Erhan Kılıç’ın belediye başkan adayı gösterilmesine tepki gösterdi.

Sürecin iyi yönetilmediğini savunan Bayır, “Ne yazık ki CHP gibi bir partide olmaması gereken şeyleri görüyoruz.

Ben 36 yıldır siyaset yapıyorum. İlk defa bir genel başkan yardımcısının, İzmir’i tanımayan, tabandan kopuk insanların sürece dahil olduğunu gördüm.

Benden olsun, bana yakın olsun anlayışı ile Buca’da iki defa belediye başkan adayını değiştirdiler. Bu ciddi bir infial yarattı. Buca yanıyor şu anda, onu nasıl söndüreceğiz” dedi.

‘Hala program yapılmamış’

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğluna ilçeler ile ilgili rapor verdiğini belirten Bayır, “Ama öyle anlaşılıyor ki bizim söylediğimiz şeyler, önce uygulansa da sonra birilerinin kariyer planlamasını bozduğu için değiştirilmeye kalkışılıyor. Çiğli adayını Narlıdere’ye verdiler.

Çiğli neresi, Narlıdere neresi. Seçime 40 gün var. Hala bir seçim programı yapmamış bir İl Başkanı, hala yukarıda aday belirleyen Genel Merkez var.

Geçen sefer sekiz ilçe kaybettik. Bugünkü hesaplara baktığımda en az 11-12 ilçe İzmir’de kayıp görünüyor.

40 günde bunun 3-4 tanesini toparlar mıyız, bilmiyorum. Kale denen yerden hayal kırıklığı çıkacak” diye konuştu.