Tunç Soyer’in yemek davetine Zeybekci’den muhteşem cevap!
Tunç Soyer’in yemek davetine Zeybekci’den muhteşem cevap!

AK Parti’nin İzmir Adayı Nihat Zeybekci, verdiği röportajda İzmir’in sorunlarını ve projelerini anlattı. CHP-İYİ Parti ittifakının adayı Tunç Soyer’le ilgili soruları da yanıtlayan Zeybekci, Soyer’in teröre payanda olan HDP’yi savunan açıklamalarına dikkat çekti. Zeybekci ayrıca, Soyer’in yemek davetine neden olumlu yanıt vermediğini çarpıcı bir cümleyle açıkladı.

Seçim çalışmalarını oldukça yüksek bir tempoda yürüttüklerini söyleyen Zeybekci, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “çevreci şehir kampanyası” vurgusuna işaret ederek “Bu seçim kampanyası bizim için, bildiğimiz o seçim kampanyalarından farklı. Biz şöyle dedik, gümbür gümbür, zangır zangır, sesli, bayraklı flamalı bir seçim kampanyası yapmayacağız, yürüyeceğiz.

Her gün saatlerce yürüyeceğiz, insanlara dokunacağız, sokaklarda olacağız, çarşılarda olacağız, sanayi sitelerinde, fabrikalarda, her alanda olacağız. İnsanlarımızla İzmir’i paylaşacağız diye bir projemiz var. Çok da güzel oldu.” İfadelerini kullandı.

İZMİR’DE VATANDAŞLAR BİZİ GÖRÜNCE UZAKTAN “KURTAR” DİYE BAĞIRIYORLAR

Kentte her kesimden vatandaşı dinlediklerini, sivil toplum kuruluşlarından görüş-öneri aldıklarını belirten Nihat Zeybekci, “sosyal medyayı da çok kullanıyoruz. Orada bize gelen, şehrin problemleriyle, projelerle ilgili binlerce mesaj var. Çok da etkin oldu. Bu şekilde topyekün bir seçim kampanyası yürütüyoruz” dedi.

  • Seçim çalışmaları sürecinde İzmir’in ve İzmirli vatandaşların nabzı nasıl, sizi nasıl karşılıyorlar?

İzmir’de vatandaşlar bizi gördüğünde uzaktan bağırıyorlar “kurtar” diye. İzmir’i biz kurtarmayacağız, İzmir kurtaracak, İzmirliler kurtaracak. Hep beraber, İzmirliler olarak önce kurtaracağız, sonra biz hizmetkar olacağız. Hizmet edeceğiz.

Yönetim değil, yönetişim diyoruz. Yönetişim dediğimiz şey, bir İzmir hikayesi aslında. O hikayenin içinde İzmirliler kahraman zaten. Hikayenin kahramanı onlar. Reaksiyon son derece iyi.

“KATI ATIKLAR VAHŞİ BİR ŞEKİLDE TABİATA, DAĞLARA, DENİZLERE, OVALARA ATILIYOR”

  • İzmir birçok sorunla gündeme geliyor ama sizin için en önemli, en acil el atılması gereken sorun ya da sorunlar neler?

İzmir’e yakışmayan, 21. Yüzyıl Türkiye’sine yakışmayan acil problemler var. Katı atıkları vahşi bir şekilde tabiata atıyorlar. Dağlara, derelere, tepelere, ovalara, denize atıyorlar. Bu, bence İzmir’e yakışmayan ilkel bir görüntü veriyor. En öncelikli problemimiz bu.

“YAĞMUR SUYU ARITILMADAN OLDUĞU GİBİ DENİZE VE NEHİRLERE ATILIYOR”

İkincisi, her yağmurda yaşadığımız bir şey var. Şehri tam anlamıyla kapsayan bir arıtma sistemi de yok. Ama yağmur yağdığında direkt olarak kanalizasyona gönderildiği için, arıtmadan tüm sisteme denize, nehirlere, tabiata atılmasına sebep oluyor.

TUNÇ SOYER’İN YEMEK DAVETİNE CEVAP: LANETLEMESİ GEREKEN BİR TERÖR VAR! BEN BUNUN HESABINI KAMUYA VEREMEM!

  • Tunç Soyer’in size bir yemek daveti var. Kendisine buradan cevabınız ne olur?

Kamu vicdanının rahatlatılması anlamında yapılması gereken çok önemli şeyler var. Bize iddia edilen, bir yemek davetinin olduğu söyleniyor. Bunu basına kendisi de söylüyor. Kınaması gereken değil, lanetlemesi gereken bir terör var Türkiye’de. Bizim, kamu vicdanının rahat olmadığı bir ortamda böyle davete olumlu dönüş yapmamız olmaz. Ben bunun hesabını kamuya veremem. Bu bizim tarzımız değil.