Türkiye ve Dünya Gündemi

1- Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pursaklar ve Gölbaşı’nda toplu açılış törenlerine katılacak, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen 5. Uluslararası İyilik Ödülleri programına iştirak edecek. 

2- TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAB) 14. Konferansı’na katılmak üzere Fas’ın başkenti Rabat’a gidecek.

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırklareli’nde STK, sendika temsilcileri ve muhtarlarla görüşecek, Cumhuriyet Meydanı’nda halkla buluşacak, Büyükçekmece’de tapu dağıtım ve toplu açılış törenine iştirak edecek, Esenyurt’ta STK temsilcileri, okul aile birlikleri, meslek odaları, iş insanları ve muhtarlarla bir araya gelecek.

4- Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hakimevi’nde “Nöbetçi Noterlik Tanıtım Toplantısı”na katılacak.

5- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Fethiye Körfezi’nde inceleme yapacak, AK Parti Fethiye Seçim İrtibat Ofisi ile Seydikemer köprü açılışlarına katılacak, TOKİ Anahtar Teslim Töreni’ne iştirak edecek.

6- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa iş dünyası ve STK temsilcileri ile kahvaltıda bir araya gelecek, Mustafakemalpaşa ve Mudanya’da vatandaşlara hitap edecek

7- Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, MEB Şura Salonu’nda, Okul Profili Değerlendirme Çalışması Tanıtım Programı’na katılacak.

8- Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kara Harp Okuluna girişinin 120’nci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Kara Harp Okulunda düzenlenecek törene iştirak edecek.

9- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, açık hava toplantılarına katılacak.

10- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Boyabat’ta kültür merkezi açılışına ve mitinge katılacak, iş insanlarıyla bir araya gelecek, Valiliği ziyaretinin ardından seçim programına iştirak edecek

11- AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik AK Parti Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyecek.

12- CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Düzce İl Başkanlığında basın toplantısı yapacak.

13- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Uluslararası Dünya Akıllı Şehirler Kongresi’ne ve Otomotiv Sanayicileri Derneğinin 45. Genel Kurul Toplantısı’na katılacak

14- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ziyaretlerde bulunacak, açılış ve temel atma törenlerine iştirak edecek.

15-Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti’ni açıklayacak.

16- TÜİK, kümes hayvancılığı ile süt ve süt ürünleri üretimine ilişkin ocak ayı verilerini açıklayacak.

17- Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, Valiliği ziyaret edecek, yatırım programı kapsamında devam eden projeleri inceleyecek.

18- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Akdeniz Üniversitesinde 60+ Tazelenme Üniversitesi öğrencilerinin dersine ve Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (ASMEK) açılışına, Cumhur İttifakı MHP Kemer Belediye Başkan Adayı Yusuf Üras’ın proje tanıtım toplantısına katılacak.

19- İngiliz parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarası Avrupa Birliği’nden ”anlaşmasız ayrılık” seçeneğini oylayacak.

20- Suriye iç savaşındaki gelişmeler ile bölgedeki durum izleniyor.