Yazlık almadan önce dikkat edilmesi gerekenler

Yazlık almadan önce dikkat edilmesi gerekenler, bilmeniz gereken gerçekler var. yenifoça lemnos emlak izmir

Tatil için ikinci bir eve sahip olmak göz kamaştırıcı geliyor! Gerçekten iyi, uzun vadeli bir yatırım. Ama sadece evi beğendiniz için yazlık alınmaz. Yazlık almadan önce dikkat edilmesi gerekenler, bilmeniz gereken gerçekler var.

Önce vakit geçirin

Bölgeyi birkaç kez ziyaret edene kadar yazlık satın almayı düşünmemelisiniz. Satın almayı taahhüt etmeden önce seçtiğiniz bölgeden, adetlerinden, yiyeceklerinden yeterince zevk alıp almadığınızı düşünmelisiniz. Şuna karar veriniz, orada eve sahip olmak size mutluluk veriyor mu?

Bölgeyi, doğasını, insanlarını sevdiğinizden emin olmalısınız. Seçtiğiniz ev bütçenize uymuyorsa daha iyi alternatifler için kendinize zaman tanımalısınız. Öncelikle ya standardınızı belirlemeli ona göre birikim yapıp evi almalısınız ya da birikiminizi ortaya koyup tüm maliyetleri hesapladıktan sonra bütçenize uyan evler arasından seçim yapmalısınız.

Foça Lemnos Emlak Satılık Daireler
Foça Lemnos Emlak Satılık Daireler

Tüm maliyetlerinizi hesaplayın

Birincil ikametgahınız gibi, mülk vergileri, sigorta ve diğer taşıma masrafları dahil olmak üzere toplam mülkiyet miktarını anlamalısınız. Unutmayın, orada olmadığınızda bile su, elektrik, çöp, çevre düzenlemesi ve diğer bakım hizmetleri için ücret ödeyeceksiniz. Tüm bu genel masrafları bütçenize dahil ettiğinizden emin olun. Kendinize sorun, masrafları kısa ve uzun vadede ödeyebilecek miyim? Size emlak konusunda yardımcı olabilecek firma Yeni Foça Sahil Emlak ‘tır.

Üstelik sadece yazları kullandığınız için kışın evin iç ve dış yıpranmalarını da onarmanız gerekecek. Bunları da maliyetlere ekleyiniz.

Her gün tatil gibi olacak mı?

Yazlık almadan önce dikkat edilmesi gerekenler arasında iklim de yer alıyor. Evinizin uzun süre boş kalmasını istemiyorsunuz, yazlık alacağınız yere gittiğinizde iklimine dikkat edin, uzun süre güneşli günü fazla olan bölgeleri seçerseniz ayın 4-6 ayı kullanılabilir bir eviniz olur. Yazlık almaya sizi iten faktör orada yazın, tatilin, doğanın, güneşin keyfini çıkarmaktır. Sürekli bulutlu havası olan, sıkça yağış alan bölgeler isteğinizi karşılamayabilir.

lemnos emlak foça izmir
lemnos emlak foça izmir

Kira geliri

Kiralama potansiyelini denklemle birleştirerek yazlığınızı satın almalısınız. Doğru şekilde yönetilirse, evin maliyetini uzun vadede çıkarabilirsiniz. Mülkün ödenmesine yardın eden kira faaliyetleri kredi kullandıysanız rahat etmenizi sağlayacaktır.  Yakındaki yazlık ev ya da daireleri analiz edin, yerel acentelerle ve tatil şirketleriyle konuşun. Kira değerinin ne olduğunu, bölgenin doluluk oranını sormayı unutmayın. Kira geliri beklentilerinizde gerçekçi olmanız önemli. İnsanların ne sıklıkla kiraladıklarını öğrenin. Kiralamalar arasında temizlik için ödeme yapmanız da gerekecektir.