Bitcoin analiz ve yorum lar yapılırken şu konu atlanıyor. Kimlerin Bitcoin ‘in artacağını savunduğunu ve kimlerin düşeceğini savunduğunu gözden kaçırıyoruz. Bu konuda benim takibimde olan bazı küresel yatırımcılar var. Netleşince fikirlerimde bu konuya değineceğim. Daha önceki kısa süreli incelemelerimde bitcoin in takip ettiği çok önemli ortalamalardan bahsetmiştim.

Bu ortalamaların üstünde kapanışların olmaması dikkat çekici , ortalamaların üstünde kapanışların olmaması ve sürekli bu ortalamaların altında kapanışlar gerçekleşmesi birilerinin bitcoin ‘ni direnç seviyelerine kadar getirip orada satışlar yaptığını açıkça gösteriyor.

Bitcoin Ne Olur

Aşağıda iki örnek vereceğim. Fibonacci 144 seviyesinin 2 inci ve 1 inci standart sapmalarında satışlar yapılıyor . Peki 3 ‘üncü standart sapma neresi ? Bunu bir sonraki incelemede göstereceğim.

Bir takım yabancı ve Türk internet gazetelerinde okuduğum kadarı ile piyasaya Ayı tuzakları , Boğa Tuzakları kurulduğundan bahsediliyor ve değişik ülkelerin analistlerinden yatırımcılarından olur olmaz tahminler geliyor. Uçacak, yükselecek veya dibi görecek gibi haber başlıkları belirsizliğin hat safhada olduğunu gösteriyor.

Bulunduğumuz dönemde kısa vadeli fikirler ile sisli havayı daha iyi görebiliriz , uzun vadeli fikirler bizi yanıltabilir. Altcoin ler de bazı kripto paralarda hareketlilik var bazılarında yok bunların sebepleri nelerdir. Bu konuda düşüncelerimi diğer analizde anlatmaya çalışacağım.