Bitcoin kamuya açık forumlarda tartışıldığı gibi, kripto para fiyat dalgalanmalarından kurtulmak ve temel değerine doğru yükselmeye çalışıyor. Başkan Donald Trump’ın son tweetleri, insanların Bitcoin ve kripto para birimlerine olan ilgisini arttırdı.

Uzmanlara göre basit gerçek şu ki Bitcoin yakında küresel finansal sistemin kilit bir ayağı olacak ve bu sadece bir zaman meselesi. Belki de bu çok cesur bir ifade…. Fakat bir adım geriye atıp, gerçekleşen bazı makro eğilimleri gözlemlerseniz, Bitcoin’in kanıtlanmış bir kullanım durumu olduğu ve sadece daha da güçlendiği açık.

Bu nedenle finans uzmanlarına göre BTC’nin devasa bir yükseliş potansiyeli var.

Kağıt para hızla eskide kalıyor. Birçok işletme nakitsiz gidiyor. PayPal, Venmo, Apple Pay ve Google Cüzdan (diğerlerinin yanı sıra) nakit paraların kullanılmaması yönünde hareket etmeyi kolaylaştırıyor.

Şu anda, insanlar ödemeleri yapmak için kredi kartlarını ve banka kartlarını bu üçüncü taraf uygulamalarına bağlıyorlar, ancak dijital bir para biriminin bu kartların yerine geçebileceğine inanmak çok mu zor?

Uzmanlara göre genel halk Bitcoin’in kendine özgü değer önerisini daha iyi anladıktan sonra, Bitcoin’in hızlı işlem işleme yetenekleri bir devrilme noktası olacak.