Belediye Başkanı, Müdürü İşinden Etti Kendini Müdür Yaptı
Belediye Başkanı, Müdürü İşinden Etti Kendini Müdür Yaptı

2016 Yılında aylarca gündemde kalan, tüm gazetelerde ve medyada haber olan “CHP’li başkanlara belediyeler bakıyor” konusu tam kapanmış her şey yolunda ve düzgün gidiyor derken, ortaya CHP’li Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ‘ın, CHP Eski İlçe Başkanı Günal Biçer‘i BELEDİYE ŞİRKETİNİ‘ küçültüyoruz bahanesi ile 6 Yıl Müdürlük yaptığı belediye şirketindeki müdürlüğünü fesh ettikten sonra,

Belediye Başkanının; liyakatli ve deneyimli bir müdür ataması beklenirken kendisini Belediye Şirketine müdür yapması ve yaklaşık 2 yıldır bu görevi devam ettirmesi hayretle karşılandı.

Bazı vatandaşlar, mademki bu müdürlük işini başkan kendisi yapabiliyordu, neden 6 yıl boyunca boşu boşuna birine maaş, ikramiye,ücret ödemesi yapıldı diye ifade etti.

Önceki şirket müdürünün aldığı maaş ve ödemelerin şirketin Ticaret Sicil Gazetesinde yazdığı ancak Belediye Başkanın 2 yıldır müdürlük yaptığı şirkette bu konulara değinmediği görülüyor.

Bugüne kadar hiçbir belediye başkanının Belediye Şirketinde müdürlük yaptığını duymadığı söyleyen bazı vatandaşlar. EK İŞ OLARAK Belediye başkanlığı yapan birinin İlçeyi hak ettiği yere getiremeyeceğini ifade ettiler.

Haberler Kaynak : Ege Postası  ve Sabah Gazetesi 

AYRINTILAR GELİYOR ! 

EK – Küçülmeye gidiyor denilip işinden edilen müdürden sonra şirketin sermaye arttırımına gidildiği öğrenildi.

Ek- Belediyeye Yetkilileri ; Şirket Müdürü olan Belediye Başkanının belediye şirketinden ücret, maaş, huzur hk. vs. alıp almadığı hakkında bilgi vermedi.