CHP’li Özgür Özel Foça’da Umduğunu Bulamadı

Özgür Özel : 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Belediye Başkan adayı oldu seçilemedi. 2014 yerel seçimlerinde CHP’den bir kez daha Manisa belediye başkan adayı oldu yine seçilemedi. Manisa halkı tarafından yerel seçimlerde kendisine belediye başkanlığı görevi verilmedi.

Yerel seçimlerde seçilemedi ancak 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde CHP’den Manisa milletvekili olarak meclise girdi. 

Yerel siyasette deneyimi olmayan Özgür Özel CHP adayına destek olmak için 17 Mart 2019 tarihinde 3 otobüs ile Foça nın 8500 nufusu olan Yeni foça beldesine geldi. Katılımın 180-200 kişi ile sınırlı kaldığı görüldü.

Özgür Özel Foça'da Umduğunu Bulamadı
Özgür Özel Foça’da Umduğunu Bulamadı

Özgür Özel: “Foça’yı Fesli Kadir İttifakı’na karşı koruyamazsak…”

Yerel siyasette tecrübesi olmayan Özgür Özel küçük sahil kasabasında foça halkının özünde birlik ve beraber içinde yaşadığını unuttu. Parti ayrımı yapmadan kardeşçe hayat süren foça halkı, özel ‘in konuşmalarından rahatsız oldu. Konuşmaları ile halkın tepkisini çekti. Meclis sıralarında da tutum ve davranışları ile sürekli gündemde olan özel, Foça seçmenineFesli Kadir” vb gibi yakıştırmalar ile bir şeyler anlatmaya çalıştı. Yerel yönetim seçimlerinde başarısız olan özel, foça halkının yerelde ne istediğini anlamadan konuşmasını kısa kesti ve yeni foça ‘dan ayrıldı.

Özgür Özel Foça'da Umduğunu Bulamadı
Özgür Özel Foça’da Umduğunu Bulamadı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Özgür Özel hakkında suç duyurusunda bulunmuştu

Milli Savunma Bakanı ve Genel Kurmay Eski Başkanı Hulusi Akar, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle CHP’li Özgür Özel hakkında suç duyurusunda bulunup, tazminat davası açmıştı. (Hulusi Akar 49 Yıl Türk ordusunun en üst kademesinde görev yaptı.)

Şikayet dilekçesinde Özel’in, Akar’a yönelik beyanlarıyla “kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret”, “iftira”, “Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama” ile Askeri Ceza Kanunu’nun 95/4. maddesindeki “astlık-üstlük münasebetlerini zedelemeye, amir veya komutanlara karşı güven hissini yok etmeye matuf olarak alenen tahkir veya tezyif edici fiil ve harekette bulunmak” suçlarını işlediği kaydedildi. Kaynak: Cumhuriyet

Hulusi Akar bir konuşmasında Özgür Özel’ e; 49 yıl hizmet yaptım ben… Keşke Atatürk’ümüzün partisinde sizin gibi bir grup başkanvekili olmasaydı” dedi.