Cumhur İttifakı mitinginde Zeybekci’den çarpıcı mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ilk ortak mitinginde konuşan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, "HDP açıkça söylüyor, ittifak diye.

Sen niye utanıyorsun, niye çekiyorsun. Açık açık söyle bunu. Bir ilçeyi de başkanlığında baştan başa sattı. 30 dönüm kaç paradır dedim Menderes’te. Soruyorum, Seferihisar açıklarındaki 30 dönümlük eşek adasını 1 milyon 300 bine satmaya nasıl vicdanın razı oldu. Ada. Seferihisarlılar diyor ki, ‘Saat Kulesi’ne sahip çıkın, satar’ diyorlar” dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart yerel seçimleri öncesi ilk kez İzmir Gündoğdu’da ‘Cumhur İttifakı’ adıyla dev miting gerçekleştiriyor. Tarihi mitingde önemli mesajlar veriliyor.

“İZMİR’İ YİNE O TARİHİNDEKİ MUHTEŞEM GÜNLERE DÖNDÜRMEYE GELDİK”

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci ise “İzmir’in güzel insanları, yol arkadaşlarımız. Cumhur İttifakı’nın ilk mitingi İzmir’de biliyorum ki milletin adamı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bekliyorsunuz. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi bekliyorsunuz.

Biliyorum ki hizmetkar belediyeciliği bekliyorsunuz. Biliyorum ki İzmir’in o muhteşem günlerine tekrar geri gelmesine bekliyorsunuz. Onun için buradasınız, hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz.

30 ilçesiyle en uzak köşelerinde dağlarında yağ ovalarında bal akan İzmir’imiz bu güzel toprakların yaratılıştan dünyanın en güzel topraklarının güzel insanları hoşgeldiniz.

Biz efelenmeye değil, efeler gibi dimdik durmaya geldik Allah’ın izniyle. İzmir’i yine o tarihindeki muhteşem günlere döndürmeye sizinle beraber geldik. Siz varsanız bu iş olur diyoruz. İzmir bir bütün bugün, İzmir tek yürek tek kalp olmuş bugün” dedi.

“İZMİR’İN VAKTİNİ ÇALDILAR”

15 yıldan beri İzmir’in vaktinin çalındığını dile getiren Zeybekci, “İzmir’i 21. yüzyılın Türkiyesi’nde olmayan problemlerine, çöp dağlarına mahkum ettiler mi? Her yağmurda bu şehre kanalizasyon basmasına, trafiğe, otoparksızlığa mahkum ettiler mi? İzmir’i yeşilsizliğe mahkum ettiler mi? Bakın daha nelere mahkum ettiler. 4,5 milyonluk bu şehir, İzmir Karadeniz’de, Doğu Anadolu’da, Orta Anadolu’da değil, İzmir dünyanın en zengin bölgesinde.

Dünyanın en güzel şehri İzmir başkan olacak, siz başkan olacaksınız. İzmirli yılda 10 gününü trafikte geçiriyor. Otopark ne gezer. Yol çukur dolu. Kimseyi vurmuyoruz, çünkü biz seçileni hoş gördük, seçenden ötürü.

5 yıl ruhsat verdiniz, 5. Yılın sonunda bunun hesabını kim soracak? İzmir soracak mı? 31 Mart’ta o hesap sorulacak mı? Kaybettiği 20 yılı 5 yılda ger almaya var mıyız? O zeybek Konak Meydanı’nda, Cumhuriyet Meydanı’nda oynanacak mı? Var mısınız? İzmir zeybeksiz olur mu?” ifadelerini kullandı.