Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genç ailesiyle telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Solingen faciasının 25. yılı anma törenleri için geldiği Almanya'ya gitti. Solingen kentinde Genç ailesini ziyaret eden Bakan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da tüm aile bireyleriyle telefonda görüştüğünü belirtti.

Mevlüde Genç, ‘Her zaman devletim yanımda. Sizlerin verdiği enerji yetiyor da artıyor bile. Yeter ki canınız sağolsun. Allah devletimize zarar vermesin Allah düşmana fırsat vermesin.’ dedi.

“Tekrar başımız sağolsun” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şuan Tekirdağ Çorlu’dayız. Buradan sizlere tüm arkadaşlarımla beraber selamlarımı gönderiyorum. Allah sabrınızı tekrar artırsın. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Ramazan-ı Şerif’iniz mübarek olsun inşallah.” dedi.

Çavuşoğlu resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Genç Ailesini evinde ziyaret ettik. Cumhurbaşkanımız @RT_Erdogan tüm aile bireyleriyle telefonla görüştü, 25 yıl önce Solingen’deki ırkçı kundaklamada yitirdiğimiz beş kardeşimiz için bir kez daha Allah’tan rahmet diledi. Vatandaşlarımızı hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız.” dedi.