CHP İktidar Olduğu 2 ilçede Seçimi Kaybetti

CHP 1. olduğu 2 ilçede seçimi kaybetti, başkanlar belediyeyi suçladı!

CHP İzmir’de yerelde iktidar olduğu 22 ilçeden sadece Tire ve Bayındır’da sandık birinciliğini AK Parti’ye kaptırırken, CHP’li ilçe başkanlarından belediyeye suçlama geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 24 Haziran’da yapılan erken seçimlerde İzmir genelinde kan kaybı yaşarken, yerelde iktidar olduğu 22 ilçenin de ikisinde birinciliği AK Parti’ye kaptırdı.

CHP’li belediye başkanlarının yönettiği Bayındır ve Tire’de parti AK Parti’nin gerisinde kalırken, Bayındır’daki cumhurbaşkanlığı sandığında da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP’nin adayı Muharrem İnce’yi geride bıraktı.

Sonuçların ardından değerlendirme yapan CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar ile CHP Bayındır İlçe Başkanı Behzat Aydilek’ten çarpıcı mesajlar geldi. Şenoyar ve Aydilek sandıkta yaşanan hüsranda belediyeyi hedef gösterdi! İşte o açıklamalar…

CHP Bayındır İlçe Başkanı Behzat Aydilek: İlçede AK Parti’nin gerisinde kalmamızın birkaç nedeni var. 6 aydır Bayındır’da topraklar hendek! Belediyenin başarısızlığı! Vekil listesinin ilçede ve bölgede karşılığının olmaması da etkiledi. Hayal kırıklığı yarattı. Büyükşehir yatırımları ilçede yanlış yönlendirildi Bayındır Belediyesi tarafından… Yatırımlar akıllıca yapılmalıydı.

İlçede AKP’nin oylarında artış yok. Bizden İYİ Parti’ye ve HDP’ye giden oylar vardı.

AKP’ye yönelim yok. Biz oyları elimizde tutamadık. Şapkamızı önümüze koyacağız. Partililerimizle vatandaşla konuştum. Özetle belediyenin istihdam politikasının yanlışlığı, yatırımların yanlışlığı ve listelere olan bakışı işaret ediyorlar.

BELEDİYEYE OLAN TEPKİLER OLUMSUZ DÖNDÜ
Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar: Belediyeye olan tepkiler partiye olumsuz döndü. Belediye başkanının performansının seçime olumsuz etkisi oldu. Biz belediye başkanına elimizi uzatıyoruz ama havada kalıyor. Belediye başkanı köylere gitmiyor. İlçede İYİ Parti rüzgarı da vardı ilçede… Bunun da etkisi oldu. Kaçışı durduramadık. Biz bunun yerel seçim olmadığını anlatmaya çalıştık seçmene. Demek ki yeteri derece de anlatamamışız.

Akıllara ; CHP ‘nin Foça Belediye Başkanı ‘nında Halk Tarafından İstenmediği Geliyor… Yerel Seçimlerde FOÇA ‘ başka partiye geçecek mi soruları gündeme düştü. İYİ Parti ; Tire ve Bayındırda olduğu gibi Foça’da da rüzgarını estirmeye başladı.