Foça Belediye Başkan Adayları

31 Mart 2019 Yerel seçimleri izmir foça Belediye Başkan Adaylarını kısa tanıtım için derledik. Belediye başkanı bir kentin şehri eminidir.

Eskilerde başkan seçildiğinde kentin anahtarı şehri emin olarak belediye başkanlarına teslim edilirmiş. Bu yüzden bu makamı dolduracak kişi de diğer toplum fertlerine göre daha farklı özelliklerin olması gereklidir. Eğer bu niteliklere başkan uyuyorsa bir lider olabilecek ve faaliyetlerine hızla devam edebilecektir.

Son 10 yıldır belediye hizmetlerinden memnun olmayan foça halkı. Yönetim değişikliğine gidilmesi gerektiğini düşünüyor. Genç belediye başkanının, foçayı son 10 yılda yaşanmaz hale getirdiğini düşünen foça halkı, bu dönem tecrübeli bir belediye başkanının görevi devralarak foçayı yaşanabilir, huzurlu ve mutlu bir şehir yapacağına düşünüyor.

Belediye Başkan Adayları

  1. Cumhur İttifakı Serdar Mersin
  2. Millet İttifakı Fatih Gürbüz
  3. Saadet Partisi Paşa Feyz (Paşali Feyiz)
  4. Vatan Partisi Esin Hatırlı

Not: İsimler parti ve ittifak alfabetik sıralamadır.

Deneyimli Başkan Adayı Serdar Mersin
Serdar Mersin

1Serdar Mersin

30 Mart 1955 Isparta Senirkent Doğumlu – Ankara Üniversitesi İktisadi Ticari İlimler Akademisi Maliye Ekonomi Bölümü Mezunu- Evli 1 Kız evlat sahibi. Foça Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı, Foça Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanlığı,1984-1989’da bir dönem Foça Belediye Başkanlığı görevlerinde bulundu.  Projeleri

Fatih Gürbüz
Fatih Gürbüz

2Fatih Gürbüz

24 Şubat 1983 Foça Doğumlu – Halim Foçalı Turizm Meslek Lisesi Mezunu- Evli – Bir Erkek evlat sahibi. Gençler birliği ve Foça belediyespor kulübünde forma giydi

Paşa Feyz
Paşa Feyz

3Paşa Feyz (Paşali Feyiz)

10 Ekim 1963 Rize doğumlu. Rize Lisesi Mezunu – Evli 2 Erkek evlat sahibi.

Esin Hatırlı
Esin Hatırlı

4Esin Hatırlı

20 Mart 1959 Balıkesir doğumlu. Denizli Öğretmen lisesi Mezunu. Evli İki Kız evlat sahibi.