Günal Biçer
CHP’li Biçer: Foça gibi yerlerde ithal adayın şansı yok!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Foça İlçe eski Başkanı Günal Biçer, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimler için Foça Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklamasının ardından önemli açıklamalarda bulunmaya devam ediyor.

Aday adayı Biçer, belediye başkanı olduğu takdirde Foça’da gerçekleştireceği çalışmalara dair önemli açıklamalarda bulunurken, ithal adaylık noktasında net mesajlar verdi.

ÖRGÜTTEN BÖYLE BİR KARAR ÇIKMIŞTI, GENEL MERKEZİ YIPRATMAK GİBİ BİR DÜŞÜNCEMİZ YOKTU!

Biçer, “Ben iki dönemdir kurultay delegesiyim. Foça çok demokratik bir ilçe…

Kararlar beraber alınıyor. İlçe başkanımızdan danışma kurulu yapmasını talep ettik. Parti içindeki sıkıntı sokağa yansımıştı. Bu artık sokağa yansımasın kurultay yapılsın diye bir karar çıkmıştı. Ben de ona uydum. Genel merkezi yıpratmak gibi bir düşüncemiz yoktu.

Diğer partiler kurultaylarını yapmıştı. Foça örgütü de olaya böyle bakmıştır. O konu kapandı.

Yine yerel seçim kritik bir noktaya geldi. Ekonomik olarak sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz” dedi.

KÖŞEYE ATILMIŞ BİR İZMİR’LE KARŞI KARŞIYAYIZ!

“Türkiye’de ekonomik kriz olduğu aşikar ama bunu papaza bağlamak doğru değil” diyen Biçer, “Biz üretmiyoruz. Bütçemizi betona ayırdık ve sıkıntı yaşıyoruz. İzmir’de de mağdur ediliyoruz.

Köşeye atılmış bir İzmir’le karşı karşıyayız. Sayıştay raporlarına rakamlar yansıdı. 22 ilçe ve büyükşehir belediye başkanımızı tebrik etmek lazım. Bunlara rağmen iyi hizmet üretiyorlar. Seçmen tavrını sandıkta yansıtacaktır.

Ortada çatlamış bir ittifak var. CHP seçmeninin gereğini yapacağını biliyorum” açıklamasını yaptı.

KEŞKE ÖN SEÇİM YAPILABİLSE!

“Biz seçmeni heyecanlandırmak mecburiyetindeyiz” diyerek sözlerini sürdüren Biçer, “Genel merkezden bir tavır almasını bekliyoruz. Sıkıntıları hep beraber yaşadık. Ama masaya gerçekleri koyabilmeliyiz.

Mesela, keşke İzmir ilçelerinde ön seçim yapılabilse! Bu seçmeni hareketlendirir. 2015’teki ön seçimde ilçe başkanıydım. Örgütteki o heyecanı anlatamam.

Seçmenin toplantılara geldiğini, kulak verdiğini gördük. Ankara’ya yaptığım ziyarete genel merkezin önceki dönemlere göre daha hassas bir yol haritası hazırlama gayretinde olduğunu gördüm” dedi.

BİÇER NASIL BİR FOÇA HAYAL EDİYOR?

‘Nasıl bir Foça hayal ediyorsunuz?’ sorusun yanıtlayan, “Maalesef bazı belediye başkanları mazbatalarını alınca bütün diplomaları almış gibi davranıyorlar.

Belediye başkanı tek başına hiçbir şey ifade etmez. Foça’nın her mevsim yaşanabilir bir yer olması lazım. Bunun için herkesin sorunlarını dinlemek, masalarına oturmak lazım.

Ben makine mühendisiyim. Balıkçıyla oturmam, yazlıkçıları dinlemem gerekiyor. Biz gerçekten Foça’da çok donanımlı insanlar ağırlıyoruz.

Onları da sürece dahil edebiliriz. Belediye haricinde farklı farklı ekiplere de sorumluluk vermek gerekiyor. Foça gerek tarihsel kimliğiyle, gerek insanların birbirini kucaklamasıyla daha güzel bir ilçe olur. Hayalim bu! Hayvancılık ve tarımla uğraşanlara farklı çalışmalar yapılabilir. Neden bir kooperatif kurulmasın? Çok kaliteli bir fasulyemiz var.

Niye markalaşmasın? Belediyenin 39 milyon TL bütçesi var. Hayalperestlikle şu, bu yapılsın demek doğru değil. İlçeyi temiz tutmak ve vizyon koyup bir yol haritası çizebilmek lazım.

Foça’nın koruma amaçlı imar planı yok. Bu bizim için çok önemli” diye konuştu.

BÖYLE BELEDİYE BAŞKANI MI OLUR?’ DEDİRTMEK İSTİYORUM!

Belediye başkanı olduktan sonra tek başıma bir şey ifade etmem. Figürler kim olursa olsun, siyasi parti ayrımı yapmaksınız. Herkesi sürecin içine sokmak lazım…

‘Beraber yönetmeye var mısınız?’ diye samimiyetimizle soruyoruz. Sloganımız bu. İş yapalım. Büyüdükçe küçülen mütevazi insanlar olalım. Bir yerde oturduğumda yan masadaki arkadaş benim için ‘Foça belediye başkanı mı?’ dediğinde ‘böyle belediye başkanı mı olur?’ dedirtmek istiyorum.

Büyükşehir belediye başkanımız kim olursa onunla uyumlu çalışarak Foça’mıza hizmet etmek istiyorum.

Günal Biçer’in belediye başkanlığında Foça sadece denize girilen, restoranların olduğu kimliğinin dışına çıkan, farklı sebepler için gelinen keyifli bir sahil kasabası olacak” ifadelerini kullandı.