Değerli dostlar;
Yaşadık, yaşıyoruz ve hala görüyoruzki bazı partiler kendi içindeki kavgayı bitirememiş ve bu kavgayı halkın gözü önünde yapmaya devam etmektedirler. Koltuk ve Menfaat kavgasının adını da değiştirmişler Demokrasi demektedirler.

Son 2 dönem baz alındığında; Foça ilçesi enkaz duruma gelmiş, tüm değerler yıkılmış, tarihi 95 yıllık, cumhuriyetin ilanından bile önce kurulmuş, ATATÜRK’ ümüzün partisi yanlış ellerde yanlış şekilde yönetilmiştir.

Foça halkının foçadan beklentileri ve umutları bitmiş; belli bir kesimin mutlu olması için çaba sarf eden bir yönetimin ellerine bırakılmış, yalnızlığa terk edilmiştir. Halk yorgun ve bıkkın durumdadır. Çıkış yolu olarak IYI Parti görülmektedir.

Durumun vahametini gören sadece IYI Parti ‘dir.

Bizler herhalde durumdan görev çıkaran bir partiyiz, yüzümüzü güneşe dönmüş ve aydınlık bir Türkiye’yi hayal ediyoruz. İzmir Büyükşehirde, Genel başkanlar nezdinde varılan “GÜÇ BİRLİĞİ” anlaşmasına göre Oyumuzu CHP ‘ye vereceğiz.

IYI Parti ; Türk Milletinin ülkesi ve devleti ile bölünmez bütünlüğünü korumayı; Kurtuluş Savaşımızın eşsiz kahraman başkomutanı, cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’ün ilkelerini esas almayı; Türkiye Cumhuriyeti’ni milletler topluluğunu bağımsız, egemen, şerefli ve itibarlı bir üyesi olarak etkin bir bölgesel güç ve lider ülke yapmayı; böylece bölge ve dünya barışına katkıda bulunmayı amaç edinir.

Türk tarih ve kültürünün süzgecinden geçerek günümüze taşınmış değerler ile bu değerleri temsil eden Ahmet Yesevi, Hacı Bektaş Veli, Mevlâna ve Yunus Emre’ler ’in anlayış ve felsefesi yolumuzu aydınlatır. İfade, inanç, din ve teşebbüs hürriyetini vazgeçilmez ilkeler olarak kabul eder. Laikliği din ve vicdan hürriyetinin teminatı olarak görür.

Hal böyleyken, her şey halkın gözünün önünde cereyan ederken kimse IYI Parti ‘ yi başka partiler gibi “yedek lastik” görüp IYI Parti, Foça ilçesinde bize oy atacak gibi söylemlerde bulunma cesaretini göstermesin.

Talimat Bekliyoruz

IYI Parti İzmir il başkanlığımıza, FOÇA ilçesi ile ilgili bilgi ve dokümanlar İlçe başkanımızca teslim edildi. Foça’ nın durumu anlatıldı, halkın çıkış yolu olarak IYI Parti ‘ yi benimsediği ve beklentinin büyük olduğu ifade edildi. Her şeyin farkındayız.

“Güç Birliği” olmaz ise, Seçimlerde ayrı saflarda olursak elbet bizimde söyleyecek sözlerimiz vardır.

Adayımız Hazır, halkın değerlerini bilen “Foçalı” bir aday ile seçime hazırız.

Sonuç olarak; İlçeler bazında “GÜÇ BİRLİĞİ” anlamında bir görüşme başlamamıştır. Bu görüşmeler sonunda durum ortaya çıkacaktır. İZMİR Büyükşehirde IYI Parti bize oy atacak, Foça ilçesinde de bize oy atacak gibi bir durum henüz bulunmamaktadır.

IYI Partinin Söz hakkının olmadığı bir “GÜÇ BİRLİĞİ” söz konusu olamaz .

IYI Parti seçmeni rahat olsun

İYİ Parti Foça Meclis Üyesi A.Adayı – Ersoy Toptaş

Ekonomist / Bankaların farklı bölümlerinde, Sigorta şirketinde ve bir şirketin Finans bölümünde çalıştı. Gayrimenkul Danışmanlığı, İnsan Kaynakları Uzmanlığı, Satın Alma Uzmanlığı, Bireysel Emeklilik ve Segem, Dış Ticaret Uzmanlığı gibi konularda lisans ve sertifikaları bulunmaktadır. Öğrenmek istediğiniz konular hakkında size bilgi verebilir. Ersoy Toptaş ; Dünyaca ünlü Ekonomi Siteleri investing.com ve tradingview' de yazarlık yapmaktadır.