Kırkpınar’dan Ankara çıkarması: Gündemi ilçelerde Güç Birliği!
Kırkpınar’dan Ankara çıkarması: Gündemi ilçelerde Güç Birliği!

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, geçtiğimiz hafta ilçe başkanlarıyla bir araya gelerek CHP ile yapılması planlanan ittifakla ilgili görüşlerini bir rapor halinde kendisine iletilmesini istemişti.

Kırkpınar’a gelen raporda 16 ilçede ittifakın gündeme gelebileceği belirtilirken, 14 ilçede “İttifaka gerek yok” görüşü öne çıktı.

İYİ Parti İzmir’de CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayını destekleyecek. İki partinin ilçelerde ittifak yapıp yapmayacağı henüz netlik kazanmadı.

Geçtiğimiz hafta İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, ilçe başkanlarıyla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu. İlçe başkanlarının Büyükşehir’de CHP’nin adayının desteklenmesine doğru bir karar olduğunu, ilçeler konusunda farklı bir formül uygulanmasının gerektiğini savundu.

Bazı ilçe başkanlarının CHP’nin oy oranın düşük olduğu ilçelerde ve halkın mevcut CHP’li başkanlardan memnun olmadığı yerlerde, İYİ Parti’nin adayının desteklenmesini konusunda ısrarcı olacağı belirtildi.

Yapılan toplantıda 14 ilçe başkanın ilçelerinde ittifaka soğuk baktığı öğrenildi.

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’ın izlenecek yol haritası konusunda hummalı çalışması sürüyor.

İlçe Başkanlarından istediği raporları toplayan Kırkpınar, bu raporları İYİ Parti Genel Merkez’e sunmaya hazırlanıyor.

Kırpınar’ın 28 Aralık Cuma günü Başkent’e giderek Akşener ve kurmaylarıyla yapacağı görüşmelerin ardından konunun netlik kazanacağı öğrenildi.

MECLİS ÜYESİ KONTENJANI ÖNERİSİ

CHP İzmir Örgütü ve CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, kentte yapılacak ittifakta ilçelerde kendi adaylarının çıkarılmasında hem fikir olduğu, İYİ Parti’ye belediye meclis üyesi kontenjanı verilmesini savunuyor.