Müstecaplıoğlu, Foça için yola çıktı

CHP Foça Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Gökalp Müstecaplıoğlu, Ben TV'de Rota Siyaset programına katılarak Foça için yola çıkış öyküsünü anlattı.

Doktor Müstecaplıoğlu için; siyasi geçmişi ve başarı Öyküsü ile diğer CHP aday adaylarına göre daha donanımlı olması sebebiyle en fazla şansı olan aday olarak bakılıyor 

Cumhuriyet Halk Partisi Foça Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Gökalp Müstecaplıoğlu, Ben TV’de ekrana gelen Rota Siyaset programına katılarak hem adaylık sürecini anlattı, hem de Burak Cilasun’un sorularını yanıtladı. Müstecaplıoğlu, “Foça’nın uluslararası bir marka olması için çalışacağız.” dedi.

1946-1950 yılları arasında Foça Belediye Başkanlığı görevini yapmış olan Tahir Müstecaplıoğlu’nun oğlu olan Gökalp Müstecaplıoğlu, programa siyasetteki geçmişini anlatarak başlarken, “CHP Foça’da gençlik kolları başkanlığı, SHP’den Memenen Belediye Meclis Üyeliği, Menemen Belediye Başkan Yardımcılığı, Bakırçay Belediyeler Birliği Sekreterliği, CHP’nin yeniden kurulmasıyla birlikte CHP İzmir İl Sekreterliği gibi görevlerde bulundum.” dedi.

“6 İLKE ÇOK ÖNEMLİ”

İlçedeki adaylığını anlatırken CHP’nin 6 okundan esinlenerek 6 ilkeye dikkat çeken Müstecaplıoğlu, adaylık için;

  • Sadece CHP’li vatandaşların değil, halkın en geniş ve her kesiminden teveccüh görüyor olmak gerekir.
  • Bilgi ve vizyon gerekir.
  • Ekip gerekir.
  • Liyakat, aidiyet gerekir
  • Hayaller gerekir
  • Bu hayalleri hayata geçirecek projeler gerekir.

ifadelerini kullandı.

Müstecaplıoğlu Foça’nın tarım ve turizmdeki gelişiminin çok daha hızlı olması gerektiğini işaret ettiği programda, ilçe tarımı için kooperatifleşme seçeneğini masaya koyarken, turizmde de pansiyonculuğun geliştirilebilir olduğunun altını çizdi.

ŞEFFAF YÖNETİM SÖZÜ

Foça’ya Sahip Çıkıyoruz adlı sivil inisiyatif grubunun sözcülüğünü üstlenen ve bu süreç içinde ilçe için çok sayıda proje geliştirdiklerini de dile getiren Müstecaplıoğlu, Foçalılara ortak akıl, samimiyet ve şeffaf yönetim sözü verdi.