Serdar Mersin
Foçaya Birlikte Sahip Çıkacağız

Unutulmuş, görmezden gelinmiş, sırt çevrilmiş FOÇA döneminin, gerçek belediyecilik anlayışı ile sona ereceğini belirterek, samimiyet, tevazu ve gayret ile çalışacaklarını söyledi.

Foça’nın tüm sorunlarına yönelik çözüm önerileri ve projelerini hazır hale getirdiklerini kaydeden Foça Belediye Başkan Adayı Serdar Mersin, sahadaki önceliklerinin vatandaşları dinleme üzerine kurulu olduğunu dile getirdi.

“İnsanların yerel yönetimden beklentilerini dinleyeceğiz. Biz önce dinleyeceğiz. Düşündüğümüz ve uygulamaya koymak istediğimiz projelerimizi de buna göre şekillendireceğiz.”

Çıktığımız yol, makam ve mevkii yolu değil

Foça Belediye Başkan Adayı Serdar Mersin, “Çıktığımız yol, makam ve mevkii yolu değil, İzmir’in foça İlçesine hizmetin en kalitesini, en iyisi ve doğrusunu getirme yolu. Ulaşımın, alt yapının ve tüm yerel hizmetlerin her bir hemşehrime kaliteli bir şekilde dokunduğu bir foça hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Foça’nın bazı bölgelerinde bir ‘görmezden gelme’ söz konusu. Hizmet her yere eşit dağıtılmıyor. Biz bütün bir Foça’dan yanayız. 

Yeni Köy, Gencelli, Kozbeyli, Ilıpınar, Gerenköy, Bağarası,Koca mehmetler, Yeni bağarası, Yeni foça, Eski foça, Biz bütün bir foça düşünüyoruz. Her yere eşit hizmet, her yere eşit dağılım. Eşitlikten yanayız.

Özellikle biriken sorunların temelinde imar planlarının eksik olması ya da olmayışı var.  Vatandaş ‘sağlık ocağım yok’ diyor. Bunun olabilmesi için fiziki ortamı müsait olan bina olması lazım. Doğalgaz sorunumuz var diyorlar. Bağlanması için planlamada olması lazım. Yol yok diyorlar. Planda yol görünmüyor. Yani buralarda insanlarımızın önceliği imar planlaması, Planlama yapıldıktan sonra hizmet olur. Plansız, projesiz hizmet olmaz. Biz bu konuda deneyimliyiz, yeterki halkımız bize fırsat versin. Biz gecemizi gündümüze katarak halkın memnuniyeti için çalışmaya hazırız.

Biz yapılamayanları anlatmayacağız. Bizim amacımız Foça’yı birkaç anlamda markalaştırmak. Yapılmamışı değil yapılacak olanı anlatacağız.

Foça, elektronik belediyeciliğin kalbi olacak, Vatandaşın işini kolaylaştıran pek çok uygulama hayata geçecek. Belediye hizmetlerinin tamamı akıllı kent uygulamalarına dahil edilecek. İnşaat izninden, işyeri açma ruhsatına ve imar durumuna kadar her bilgi bu sistemden alınabilecek.

Şikayet ve dileklerin doğrudan başkana ve yetkililere ulaşması için bilgi hattı kurulacak.

Belediye ve ilgili bakanlıkların işbirliği ile, foçadaki tüm bakıma muhtaç yaşlı, hasta ve engellilerimizin evde bakım hizmetinden %100 yararlanmaları sağlanacak.

Festivallerin sürekliliğinin sağlanacak, Festivallerin yapılacağı noktalara ulaşımın kolaylaştırılması ve konaklama imkanlarının arttırılmasıyla yerli ve yabancı turistlerin Foça’ya gelmesi özendirilecek.