Serdar Mersin: Yeni Foça Kadınlar Buluşmasına Katıldı

Foça Belediye Başkan Adayı Serdar Mersin ve Ayşegül Mersin ev ev, kapı kapı dolaşıyorlar. Ayşegül Mersin “Biz kadınlar sahada hızımızı kesmeden var gücümüzle çalışmaya, vatandaşlara Serdar bey‘in bu güzel ilçeye getireceği hizmetleri anlatmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Kadınların toplumda değer ve önemine değinen Ayşegül Mersin, sosyal sorumluluk projelerinin önemine vurgu yaparak bu konuda kadınların her zaman öncü olması gerektiğini belirtti.

Serdar Mersin Yeni foça
Serdar Mersin Yeni foça

Serdar Mersin: “Her vatandaşın derdi aynı. Çöp, kanalizasyon, altyapı. Binlerce yıllık tarihi ile inanılmaz doğal güzellikler ilçemiz’de mevcut. Foça‘yı dünyanın dönüp bakacağı bir şehre büründürmek için var gücümüzle çalışacağız.

Serdar Mersin Yeni foça
Serdar Mersin Yeni foça

Mustafa Kemal Atatürk‘ün gösterdiği muasır medeniyetler yolculuğunda yarış dışı kalmış bir foçamız var. Türkiye’deki ortalamanın çok üzerinde işsizlik, genç işsizlik, kadın işsizliği oranlarının bulunduğu bir ilçemiz var.

1 Nisan’dan sonra hayata geçirilecek projeler arasında kadın istihdamına yönelik projeler olduğunu aktardı.

“Çocuklarımızın özgürce ve güven içinde oynayıp, sosyalleşecekleri parklar, oyun alanları göremiyoruz. Kadınlarımızdan da en çok bu şikayetler geliyor. Bu sorun bizim önceliğimizdir. Çocuklarımızın sosyalleşip hayatın içine karışmaları gerekiyor.” dedi