Serdar Mersin: Yeni Foça’ya Hak Ettiği Değeri Vereceğiz

Küçük bir sahil kasabası olan Yeni Foça, şirin bir tatil beldesi özelliği kazanacak, esnafımız ve halkımız hak ettiği gibi yaşayacak.

Kimseyi ayağımıza çağırmak istemiyoruz. Bizler sizin ayağınıza geleceğiz. Sizlerle sorunlara çare arayacağız.

Yeni foça’yı çok yakından takip ediyoruz, ilk işimiz yeni foça’da seçim ofisimizi açarak yenifoçalıların her zaman yanında olduğumuzu hissetirmek oldu. Ortak akıla, çok sesliliğe ve sivil inisiyatif ve toplum örgütlerine önem veriyoruz.

Yenifoça’ nın altyapı, ulaşım, çevre temizliği ve turizm sezonunun kısa olması gibi ana sorunlarını en kısa sürede çözmeyi planladık, bilhassa turizm sezonunun daha uzun olması için projelerimiz hazır, esnaf kardeşlerimiz ile birlikte oturup bu sorunu çözeceğiz.

Amacımız toplumun her kesimini, kadınlarımızı, gençlerimizi, çocuklarımızı kültürle sanatla iç içe tutmak olacak. Bunu hep birlikte başaracağız. Kültür ve sanat konusunda yenifoça’ya gereken desteği vereceğiz.

Yeni Foça Hak Ettiği Değeri Bulacak

Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Farklı düşüncelerimiz olabilir. Farklı siyasi partilere oy verebiliriz ama Foça bölgesinde yaşayan tüm insanlar bizim yurttaşımızdır. Herkese eşit mesafede olup, aynı gözle bakıp hizmet edeceğiz.

İnsanın olmadığı hiçbir işin içinde olmayız. Doğayı ve çevreyi koruyan, geleceğe taşıyan bir anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Çalışmalarımızın amacı insana hizmet etmek. Aynı zamanda yaşadığımız coğrafyayı, yaşadığımız doğayı geleceğe taşımak olacak.