İlk 3 ay eve gitmeden çözüm planı yapacağız
İlk 3 ay eve gitmeden çözüm planı yapacağız

Cumhur İttifakı’nın AK Partili İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, Aliağa’da sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi. MHP adayı ve mevcut Belediye Başkanı Serkan Acar’ı öven Zeybekci, “Bu ilçeye bir sevdalı el değmiş, millete hizmetkar olmaktan keyif alan bir dokunuş olmuş” diye konuştu.

YATIRIMCI PEŞİNDELER

Vatandaşlarla sürekli iletişim halinde olduklarını, trafik, kanalizasyon, altyapı yetersizliği, yollardaki bozukluklar konularında yoğun şikayetler aldıklarını anlatan Zeybekci, 21. yüzyıl İzmir hikayesinde görmek istemedikleri manzaraların birikmiş halde durduğunu söyleyerek, “İlk 3 ay eve gitmeden çözüm planı yapacağız. Projelerimiz hazır” dedi.

Zeybekci, Azeri Petrol Şirketi SOCAR’ın Aliağa’daki Star Rafinerisi’ni ve Bergama’da yıllık 15 bin ton domates üretim kapasitesine sahip Agrobay Seracılık’ı da ziyaret etti. Agrobay’da işçilerle sohbet eden Zeybekci, “Artık belediye başkanları yatırımcı peşinde koşuyor. Dünya devi şirket de Aliağa’da gördüğü yakınlık nedeniyle yatırımları için burayı önde tutar” diye konuştu. Aliağa Halk Eğitim Merkezi’nde gençlerle de buluşan Zeybekci, İzmir’e kaybettiği zamanı kazandırarak kenti 21’nci yüzyıla yakışan hale getireceklerini ifade etti.

‘TRAFİK DERDİ SONA ERECEK’

NİHAT Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci, ev ziyaretlerini Karabağlar’da sürdürdü. Kadınları dinleyip sorun ve önerileri not alan Zeybekci, “Nihat Bey’in İzmir’in trafik sorununu bitirecek önemli projeleri var. 28 battı-çıktı var. Tramvay hattı da Körfez’i çevreleyecek. Nihat Bey’in başkanlığında bırakın körfezi, mahallenizdeki çöp kokusunu bile duymayacaksınız” diye konuştu.