İYİ Parti İzmir’de Neler Oluyor?

Vatandaşına sırtını dönen, ilçeye hizmet yerine sorun getireceğine inandığım kişilere prim vermemek için istifa ediyorum” diye konuştu.

İyi parti izmir genelinde CHP adayları ve özellikle meclis üyesi adayları açıklanmasından sonra bireysel ve toplu olarak istifalar ardı ardına geliyor.

İzmir Dikili İYİ Parti Toplu İstifa

İYİ Parti Dikili İlçe Başkanı Altan Aktup, ilçe yönetim kurulu üyelerinden sekiz kişi ve gençlik kolları başkanı düzenledikleri basın toplantısında parti üyeliğinden istifa ettiklerini açıkladı.

İYİ Parti Dikili İlçe Başkanı Altan Aktup, yaptığı açıklamada,

Yüreğimde vatan, bayrak sevgisiyle kurucu ilçe başkanı olduğum İYİ Parti Dikili İlçe Teşkilatı’ndan gelinen noktada istifa etmiş bulunmaktayım.

Bu istifanın gerçek nedeni halkıma olan bağlılığımdır. Halkımız Dikili’de huzur, birliktelik ve dayanışma isterken benim bu istemlere duyarsız kalmam olanaksızdır.

Bu nedenle Dikili’nin beş yıllık geleceğinin belirleneceği yerel seçimler öncesi kurucu ilçe başkanı olduğum İyi Parti İlçe Başkanlığı görevinden istifa ediyorum.

Vatandaşına sırtını dönen, ilçeye hizmet yerine sorun getireceğine inandığım kişilere prim vermemek için istifa ediyorum” diye konuştu.

Cumhur İttifakı adayına destek

İstifa dilekçesini kamuoyu ile paylaşan İYİ Parti Dikili İlçe Başkanı Altan Altuğ, “Bu saatten sonra şahsım adına 31 Mart Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı Dikili Belediye Başkan Adayı Sema Akıncı’yı destekleyeceğim.

Bu uğurda çok bedeller ödedim. Bunun kıymetini bilmeyen bir partinin yanında olmam artık mümkün değil. Belediyenin borcunun nasıl ödeyeceklerini dile getirsinler. Bu vebalın altında belediye başkan adayının da payı var.

Dikili’nin geleceği için Sema Akıncı’yı destekliyorum. Benim başka bir beklentim yok” dedi.