İYİ Parti'den aday adayıydı, DSP adayı oldu!
İYİ Parti'den aday adayıydı, DSP adayı oldu!

İYİ Parti Belediye Başkan Aday Adayı olan Abdurrahman Tekin, DSP’ye geçerek Çiğli Belediye Başkan Adayı oldu.

Tüm siyasi partiler, Yüksek Seçim Kurulu’nun takvimine göre belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği aday listelerini bugün saat 17.00’a kadar il ve ilçe seçim kurullarına teslim edeceği edecekken, İzmir siyasetinde de hareketlilik yaşanıyor.

CHP ve İYİ Parti’nin yerel seçimler de ittifak kararı kapsamında yer alan İzmir’de listelerin son teslim gününde flaş gelişmeler yaşanıyor. CHP’de aday gösterilmediği için rotayı DSP’ye kıranlara İYİ Parti cephesinden de isimler eklendi.

İttifak kararına göre İYİ Parti’nin aday çıkarmayıp CHP’nin Belediye Başkan Adayı Utku Gümrükçü’yü destekleyeceği Çiğli’de, İYİ Parti kanadında DSP bombası yaşandı.

İYİ Parti Çiğli Belediye Başkan Aday Adayı Abdurrahman Tekin, DSP’ye geçtiğini ve DSP’nin Çiğli Belediye Başkan Adayı olduğunu söyledi. Geçtiğimiz hafta İYİ Parti’den istifa ettiğini ifade eden Tekin, kendisiyle birlikte İYİ Parti Çiğli Teşkilatı’ndan belediye meclis üyesi aday adayı olan 8 kişinin de İYİ Parti’den istifa ederek DSP’ye geçtiğini belirtti.