İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, Perşembe akşamı Ankara’ya çıkarma yapacak. Kırkpınar, ilçelerde GÜÇ BİRLİĞİ noktasındaki raporları genel merkezin bilgisine sunacak.

İYİ Parti’de yerel seçim hazırlıkları sürerken, CHP ile alınan 21 ilde GÜÇ BİRLİĞİ kararı süreci daha da hareketlendirmişti. Büyükşehirler noktasında alınan ittifak kararının ardından gözler ilçelerde de GÜÇ BİRLİĞİ olup olmayacağına çevrilirken, iki siyasi partinin de genel merkezler düzeyinde görüşmeleri sürüyor.

GÜÇ BİRLİĞİ kapsamına giren iller arasında yer alan İzmir’de iki partinin de il başkanları geçtiğimiz haftalarda il yönetimleri ve ilçe başkanları ile bir araya gelmiş ve ilçelerde GÜÇ BİRLİĞİ‘ ni masaya yatırmıştı.

Öte yandan İYİ Parti kanadında İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, ilçe başkanlarından bulundukları ilçelerle ilgili “İYİ Parti aday çıkarmalı mı, CHP aday çıkaracaksa belediye başkan yardımcılıkları ve belediye meclis üyeliklerinde İYİ Parti’nin rolü nasıl olmalı” şeklinde, GÜÇ BİRLİĞİ olması dahilinde çizilmesi gereken rota ile ilgili bir rapor hazırlamalarını istemişti.

Kırkpınar, Perşembe akşamı Ankara’ya çıkarma yaparak raporları genel merkeze sunacak.

Perşembe, Cuma, Cumartesi olmak üzere 3 gün genel merkezde mesai yapacak olan Kırkpınar’ın Genel Başkan Meral Akşener ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcı ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu ile görüşerek ilçelerde ittifak raporu hakkında bilgilendirme yapacağı öğrenildi.