Meral Akşener İncenin Sözlerine Yanıt Verdi

İNCE'NİN SÖZLERİNE YANIT Sayın İnce CHP içerisinde bakıldığında yüz yıllık bir CHP yüzde 22 oy aldı. 50 yıllık MHP yüzde 11 oy aldı.

İYİ Parti’de seçim sonuçlarının değerlendirildiği toplantı sonrası açıklama yapan Meral Akşener, partisinin merkez parti eksikliğini giderdiğini söyledi. Seçim gecesi YSK önüne neden gitmediğini de açıklayan Akşener, muhalefet partilerinin az oy alması nedeniyle seçimlerin ikinci tura kalmadığını söyleyen İnce’nin sözlerine katılmadığını belirtti.

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, parti genel merkezinde, yeni seçilen milletvekilleri ve Genel İdare Kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Akşener, seçim sonuçlarının masaya yatırıldığı toplantı sonrası kameralar karşısına geçti.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Tabloyu değerlendirerek yol haritası çizmelerini talep ettim. Buradan çıkacak karara uyacağımı belirttim. Genel İdare Kurulumuzun kararı imkansızlıklar içinde alınan bu sonucu umudu artıran bir kazanım olduğu yönündedir.

“BENİM BAŞKANLIĞIMDA DEVAM”

Genel İdare Kurulumuz ülke siyasetin merkezine yerleşmiş İYİ Parti’nin benim genel başkanlığımda yola devamının arkasında olduklarını belirtmişlerdir. Kendilerine huzurlarınızda bu güvenleri için teşekkür ederim.

“MERKEZ PARTİ EKSİKLİĞİNİ GİDERDİK”

Ben ve dava arkadaşlarım partinin kuruluş süreci ve sonrasında kararlılığımızdan bir an bile vazgeçmedik. İktidar tarafından sayısız engel ve iftiralarla karşılaştık. Genel İdare Kurulumuz şahsıma tam desteğini ifade etmiştir. Meclis’te milletvekillerimiz var, grubumuzla birlikte daha etkin bir mücadele vermeye kararlıyız. İYİ Parti merkez parti eksikliğini gidermiştir.

GENÇLERE TEŞEKKÜR

Tüm teşkilatımızla birlikte bizlere düşen İYİ Parti’nin güevnilir bir yapı olduğunu göstermektir. Aziz milletimize üyelerimize gösterdikleri insan üstü çaba için teşekkür ediyorum. Özellikle gençlere ayrıca teşekkür ediyorum. Sosyal medya ve sokakta ellerinden geleni yaptılar. Bugün artık İYİ Parti ve kadroları siyasetimizin orta noktasında yerini almıştır.

İNCE’NİN SÖZLERİNE YANIT

Sayın İnce CHP içerisinde bakıldığında yüz yıllık bir CHP yüzde 22 oy aldı. 50 yıllık MHP yüzde 11 oy aldı. Adalet ve Kalkınma Partisi bütün devlet güçleri ve imkanlarıyla yüzde 41 oy aldı. HDP yüzde 11 oy aldı. Sonuç itibariyle devlettten bir kuruş almadan kurulan İYİ Parti yüzde 10 aldı. Bu açıdan bakıldığında ben sayın İnce’nin bu sözlerine katılmıyorum.

En çok merak edilen soru YSK’nın önüne neden gitmedin? O gece İnce ve CHP yetkilileri Erdoğan’ın kazandığını ifade ettiler. Herhangi bir gerilime sebep verecek bir hadisenin olmadığını söylediler. Dolayısıyla onu da ben yapmadım.

Ben o gece partimde 01.30’a kadar seçim sonuçlarını takip ettim.

MHP İLE YAKINLAŞMA OLACAK MI SORUSUNA YANIT

Bütün siyasi partilerin içinde bugün dahi hala İYİ Parti konuşuluyorsa siyasi cenahta önemli bir alan kapladığını gösteren sonuçtur. Biz siyasi partiyiz, evcilik oynamıyoruz. Dolayısıyla bu sorunuzun içindeki yok öyle mi olacak böyle mi olacak, böyle bir şey yok.

Başından beri her aldığımız karar yetkili kurullarımızca alındı. Arkadaşlarımıza dayatmadım. Birlikte her şeye karar vereceğiz.”