Önce teşkilatları sonra İzmir’i değiştireceğiz

AK Parti İzmir İl Başkanlığı görevine gelen Aydın Şengül, bir basın toplantısı düzenleyerek yol haritası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı görevine gelen Aydın Şengül, bir basın toplantısı düzenleyerek yol haritası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şengül, “AK Parti her kongre dönemlerinde yüzde 70 yenilenme yaşar. Kongre takvimi 3 Mart’ta başlıyor. Diğer ilçelerle ilgili değerlendirme yapılacak. Önce teşkilatları değiştireceğiz, sonra İzmir’i değiştireceğiz” dedi.

TAVRIMIZI BELİRLEYECEK

Görevdeki isimlerin seçimlerde aday olabileceğini söyleyen Şengül, “Aday olma noktasında engel yok. İlçe başkanlarımız da seçimlerde belediye başkanı olmak için istifa edebilir. Genel merkezden alınmış bir kararımız yok” diye konuştu.
İzmir’de iktidar olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne karşı yürütülecek muhalefete ilişkin de konuşan Şengül, “Bundan sonra muhalefetteki tavrımızı yerelde iktidardaki parti belirleyecek. Alışılmış mesaj verme kaygısı, olmamış şeyleri olmuş gibi gösterme, basit siyasi anlayışlarla siyaset yapmayacağız. Kentin varsa sorunu çözmek için uğraşacağız. Sayın Kocaoğlu ile aramızda saygı sevgide sorun yok. Ziyarete geleceğini söyledi.
Kongreden sonra bismillah deyip sahaya ineceğiz” dedi. İlçe başkanları seçerken hedefinin olabildiğince bayan yapabilmek olduğunun da sözlerine ekleyen Şengül, İzmir’e çağrıda bulunarak, “Siyasete girmek isteyen genç kardeşlerimiz, bayan kardeşlerimiz başvurabilir” diye konuştu.