Siyasette Bir İlk Yine İYİ Parti’den ” İYİ BELEDİYECİLİK YEMİNİ ”

Milli, çoğunlukçu ve katılımcı, vatandaş memnuniyetini esas alan
Siyasette Bir İlk Gene İYİ Parti'den '' İYİ BELEDİYECİLİK YEMİNİ ''

İYİ Parti, Belediye başkan adayları için yemin metni hazırladı. Yemin önümüzdeki günlerde düzenlenecek geniş katılımlı aday tanıtım toplantısında İYİ Parti’nin tüm belediye başkan adaylarına okutulacak.

Yemin metnini okuyan adaylar daha sonra imza altına alacak. Adaylar belediye başkanlığını kazanmaları durumunda ise yemin metnini çerçeveleterek makam odalarına asacaklar.

İYİ Partili belediye başkanları, İYİ Belediyecilik anlayışı kapsamında hazırlanan bu ilkeler doğrultusunda görevlerini sürdürecekler.

Belediye başkan adaylarının yemin metni ise şöyle:

“Milli, çoğunlukçu ve katılımcı, vatandaş memnuniyetini esas alan, hizmet üretmede süratli ve etkili, kaynak kullanımında tasarrufçu, temiz şeffaf ve hesap verebilir, tarihimize, kültürel değerlerimize, çevreye ve estetiğe duyarlı, kimsesizleri ve garip gurabayı kucaklayan sosyal belediyecilik ilkelerini içeren İYİ Belediyecilik anlayışı doğrultusunda, adalet ve eşitlik idealinden ayrılmadan, ülkeme, vatandaşlarımıza, büyük ve güçlü Türkiye ülküsüne yılgınlık ve yorgunluk göstermeden, gece gündüz hizmet edeceğime, yaratılanı, ‘yaratanın emaneti’ olarak görme inancımdan asla vazgeçmeyeceğime, Aziz Türk milleti huzurunda, namusum ve şerefim üzerine and içerim.”