D-Smart MediaTek Teknolojisi Kullanacak

Türkiye’nin önde gelen dijital yayın platformu ve internet servis sağlayıcısı D-Smart, dünya çapında yıllık bazda 1,5 milyar ağ bağlantılı cihaza güç veren işlemcileri geliştiren küresel teknoloji devi MediaTek ile iş birliği yapıyor. MediaTek teknolojisi, D-Smart’ın VDSL modem cihazlarında kullanacak.

Türkiye’nin önde gelen dijital yayın platformu ve internet servis sağlayıcısı D-Smart, VDSL modem cihazlarında daha ileri düzey bağlantı kalitesi için MediaTek teknolojisi kullanacak.

MediaTek tarafından geliştirilen ve daha güçlü WiFi ve VDSL bağlantı kalitesi için dünyanın önde gelen servis sağlayıcı operatör firmaları tarafından tercih edilen MediaTek/Econet çözümleri, 2019 yılı Mayıs ayı itibarı ile D-Smart VDSL cihazlarında kullanıma girecek. MediaTek ve genişbant bağlantı konusunda uzmanlaşmış alt şirketi Econet tarafından üretilen çözümler sayesinde D-Smart, tüketicilere daha güçlü bağlantı cihazlarını, cazip fiyatlarla sunacak.

MediaTek’in kendi alanına küresel bir lider olarak, dünyanın dört bir yanında milyarlarca cihaz bağlantısı sağladığını belirten MediaTek Türkiye Satış Direktörü Sezer Şenol “Dünya çapında farklı pazarlarda kendini gösteren mobil trendler birbiriyle benzerlik içerisinde. Dünyada ve Türkiye’de teknoloji şirketleriyle iş birliği yapıyoruz ve tüketicilere, onların beklentilerini uygun fiyatlarla karşılayan ürünler sunulmasına yardımcı oluyoruz. Türkiye’nin önde gelen dijital yayın platformu ve internet servis sağlayıcısı D-Smart’la gerçekleştirdiğimiz iş birliği, daha ileri düzey WiFi ve VDSL bağlantı kalitesi sunarak tüketicilere fayda sağlayacak ve bilgi toplumuna geçiş sürecine katkıda bulunacak. Attığımız bu adımla, MediaTek’in heyecan verici Türkiye pazarında genişbant işini daha da ileri bir noktaya taşıyoruz” dedi.

D-Smart Tedarik Zinciri Yönetimi ve Lojistik Direktörü Özgür Güler de, iş birliği hakkında şunları söyledi: “MediaTek’in bir çip geliştiricisi ve üreticisi olarak dünya çapında ve ülkemizde pazarda sahip olduğu gücün farkındayız. MediaTek’in çip tedariğinde yeni iş ortağımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Bu iş birliğinin de gücüyle, yurt çapında müşterilerimize daha da iyi hizmet sunmaya devam edeceğiz.”

D-Smart Hakkında

D-Smart, 2007 yılından bu yana faaliyet gösteren ve 2018 itibarıyla Demirören Holding bünyesinde bulunan Türkiye’nin önde gelen dijital yayın platformu ve internet servis sağlayıcısıdır. İnternet ve televizyon hizmetlerini tek fatura avantajı ile sunan D-Smart, pazardaki yeni dinamikler doğrultusunda içerik ve servislerini sürekli geliştirmektedir.

D-Smart’ın dijital içerik hizmetleri; tamamı HD kalitesinde film ve dizi kanalları, National Geographic ve Discovery grupları dahil belgesel kanalları, spor, çocuk, yaşam, müzik ve radyo kanallarının yanısıra tüm ulusal kanallar, Türksat ve Hotbird uyduları üzerinden yayın yapan yüzlerce uydu kanalı ve 92’si HD 240’tan fazla kanal ile kullanıcılara sunulmaktadır.

D-Smart, uydu üzerinden verdiği hizmetlere ilave olarak D-Smart GO ile abonelerine D-Smart dünyasını internet üzerinden de sunmaktadır. D-Smart GO kullanıcıları bilgisayar, akıllı telefon,tablet ve uydu alıcıları üzerinden istedikleri zaman D-Smart’ın zengin içeriğine ve çok daha fazlasına ulaşmaktadır.

Ayrıca, dijital yayıncılık ve internet teknolojilerinin kesişim noktasında yaptığı yatırımlarla büyüyerek 2010 yılından bu yana internet servisi de sağlayan D-Smart, D-SmartNet markası ile tüm internet paketlerini kullanıcılarına tek fatura anlayışı ile sunmaktadır.

MediaTek Hakkında

Yıllık bazda dünya çapında 1,5 milyar ağ bağlantılı cihaza güç veren işlemcileri geliştiren global kuruluş MediaTek, mobil cihazlar, bağlantılı cihazlar, ev ve eğlence teknolojileri, Nesnelerin İnterneti ürünleri için inovatif çip üzerinde sistemlerinin (SoC) geliştirilmesinde pazara liderlik etmektedir. Inovasyon tutkusuyla hareket eden MediaTek, akıllı telefonlar ve tabletler, dijital TV’ler, OTT TV’ler, giyilebilir cihazlar ve otomobillerde kullanılan elektronik ürünleri kapsayan geniş bir yelpaze için geliştirdiği ileri düzey multi medya çözümleri ve düşük enerji tüketimli mobil teknolojiler de dahil olmak üzere anahtar öneme sahip teknoloji alanlarında pazarın gelişimine yön veren lider oyuncu kimliği taşımaktadır. MediaTek, sunduğu akıllı teknolojilerle insanlara, ufuklarını genişletmek ve hedeflerine kolay bir şekilde erişmek için güç ve ilham kaynağı olur. Yaptığımız her şeyi bunun için yapıyor ve buna ‘Everyday Genius’ diyoruz.