GoDaddy ve Habitat Derneği Dijital Ben projesini başlattı

GoDaddy ve Habitat Derneği “Dijital Ben” projesiyle Şubat 2020’ye kadar dijital dünyanın bir parçası olmalarına; ve bundan yararlanmalarına destek olmak adına Türkiye’nin on ilinde küçük işletme sahibi ve girişimcilere eğitim verecek.

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy; Habitat Derneği iş birliğiyle Türkiye’de “Dijital Ben” projesini başlattıklarını açıkladı. GoDaddy ve Habitat Derneği, projenin ilk etabında Ankara’da 25 gönüllüyü eğitti. Bu gönüllüler Türkiye’nin on farklı ilinde atölyeler düzenleyerek; 2020 Şubat ayının sonuna kadar küçük işletmeleri online dünyaya taşımayı ve dijital varlıklarını oluşturmalarına yardımcı olmayı hedefliyor.“Dijital Ben” atölyeleri Habitat gönüllüleri tarafından on ay boyunca; Antalya Kocaeli, Denizli, Malatya, Manisa, Kayseri, Kırklareli, Eskişehir, Mersin ve Trabzon’da düzenlenecek.

Dijital Ben” projesinin hedef kitlesinde online kimliği olmayan ancak online dünyanın sunduğu avantajlardan yararlanabilecek; mikro ve küçük işletmeler, girişimciler ve potansiyel girişimciler, kadınlar ve dezavantajlı gençler bulunuyor. GoDaddy ve Habitat Derneği, proje ile bu kitleyi online varlıklarını oluşturmaları ve yönetmeleri konusunda eğiterek; Türkiye’nin dijital dönüşümüne katkı sağlamayı hedefliyor.

Tek günlük atölyeler online varlığın tanımıyla başlayacak ve alan adı kaydı, profesyonel e-posta adresinin önemi, bir web sitesini planlama, kurma ve güvenliğini sağlama konularıyla devam edecek. Ayrıca GoDaddy Web Sitesi Mimarı’nı kullanmak üzerine bir uygulama olacak ve böylece her katılımcı kendi web sitesini kurabilecek.

Habitat Derneği Başkan Vekili İlhan Ermiş projeyle ilgili;

“Habitat Derneği olarak yirmi yılı aşkın bir süredir hem kamu, hem özel sektörden lider firmalarla birlikte sürdürülebilir gelişim alanında farklı projeler yürütüyoruz. Günümüzde bir girişim veya işletme online değilse, hedef kitlelerinin büyük bir kısmı için görünmezler. “Dijital Ben” projesi için GoDaddy ile çalışmaktan ve insanlara dijital dünyanın işlerini büyütmelerine yardımcı olması için online araçları daha rahat kullanmalarına yardımcı olmaktan çok mutluyuz. 25 kişilik gönüllü eğitmen ekibimiz ile ilk dönem için hedefimiz Türkiye’nin on ilindeki işletme ve girişimcilere ulaşmak” dedi.

GoDaddy Türkiye ve MENA Bölge Direktörü Selina Bieber, “GoDaddy olarak günümüzde işletmelerini büyütmek için önemli bir adım olan online kimlik oluşturmak ve yönetmek konusunda küçük işletme sahiplerini ve girişimcileri desteklemeye çok önem veriyoruz. Türkiye’nin dijital dönüşümüne katkı sağlayan projelerde çalışmış olan Habitat Derneği, Türkiye’deki eğitim çalışmalarımızı ileriye taşımak için mükemmel bir ortak. Gönüllü ağlarıyla birlikte Habitat Derneği ile Türkiye’deki farklı bölgelere ulaşmak ve küçük işletme ve girişimcilere işlerini büyütmek için dijital araçlardan nasıl yararlanabileceklerini göstermek için çok heyecanlıyız” dedi.

GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletmeler için online varlıklarını oluşturmalarını sağlayacak, kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli dijital araçlar sunuyor. Ürün ve hizmetleri arasında alan adı kaydı ve Web Sitesi Mimarı’nın yanı sıra hosting, Yönetilebilir WordPress, online güvenlik, online pazarlama ile e-posta ve Office üretkenlik araçları yer alıyor. Daha fazla bilgi için Godaday adresini ziyaret edebilirsiniz.