BBC Studios

  İngiliz yaratıcılığını taşıyan küresel bir içerik şirketi olan BBC Studios, BBC Group’un ticari bir yan kuruluşudur.

  Bir fikri düşünceden ekrana ve ötesine sorunsuz bir şekilde aktaran faaliyetleri, içerik finansmanı, içerik geliştirme, prodüksiyon, satış, markalı hizmetler ve hem kendi yapımları hem de programları hem de yüksek kaliteli Birleşik Krallık bağımsız kuruluşları tarafından yapılan formatlardaki içerikleri kapsayan faaliyetleri içermektedir.

  İşletme tarafından hazırlanan ödüllü İngiliz programları, SCD / Yıldızlarla Dans, Top Gear, Doctor Who ve Bluey gibi markalarla geniş bir tür ve uzmanlık yelpazesinde uluslararası alanda tanınmaktadır.

  BBC Studios, Birleşik Krallık’ta on prodüksiyon üssü ve dünyanın dört bir yanındaki dokuz ülkede prodüksiyon üsleri veya ortaklıkları dahil olmak üzere küresel olarak 22 pazarda ofise sahiptir.

  Normalde hem BBC hem de Apple, Amazon ve China Mobile gibi üçüncü taraflar için yılda yaklaşık 2500 saat içerik üreten şirket, dünya çapında İngiliz yaratıcılığının şampiyonudur.

  Aynı zamanda hisse senedi ortaklıkları, içerik yatırımı ve program başlıkları için uluslararası dağıtım yoluyla Birleşik Krallık’ın bağımsız sektörü için kararlı bir ortaktır.

  BBC Studios, BBC’ye program yapımı için hem nakit temettü hem de fon sağlamakta, lisans ücretlerini desteklemekte ve İngiltere’deki izleyiciler için programlar geliştirmektedir.

  Google News