Vodafone

  Vodafone, 1991 yılında kurulmuş ve Newbury, Birleşik Krallık merkezli uluslararası bir telekomünikasyon şirketidir. Sahiplerinden öncüleri Ernest Harrison ve Gerald Whent’tir.

  Vodafone kelimesi, Voice den gelen ‘VO’, data dan gelen ‘DA’ ve phone dan esinlenen ‘FONE’ heceleri ile oluşmuştur.

  Vodafone Grubu, dünyanın en büyük telekom ve teknoloji sağlayıcı şirketlerinden biridir. Bağlanabilirlik, yakınsama ve Nesnelerin İnterneti alanlarında kapsamlı deneyime sahip olan şirketimiz, gelişmekte olan pazarlarda mobil finansal servislerin gelişmesine ve dijital dönüşüme liderlik etmektedir.

  Dünyanın en büyük teknoloji iletişimi şirketlerinden biri olan Vodafone Grubu’nun bünyesinde yer alan Vodafone Türkiye, “herkes için dijital bir gelecek inşa etme” vizyonu doğrultusunda, birey ve kurumlara sabit, mobil ve içerik hizmetleri dahil tüm telekomünikasyon teknolojilerini tek çatıda sunmaktadır.

  Türkiye’nin en büyük uluslararası doğrudan yatırımcılarından olan Vodafone Türkiye’nin bugüne kadar toplam yatırımları 24 milyar TL’ye ulaşmıştır.

  Vodafone Türkiye, 30 Haziran 2020 itibarıyla 23,6 milyon mobil müşteriye ve 1,1 milyon sabit genişbant müşterisine hizmet vermektedir.

  Google News