Bu festival çocuklar ve hayvanları buluşturdu

Hızla gelişen teknoloji ve geniş alanlara yayılan kentleşme bizleri doğadan koparıyor. Böylece doğanın bir parçası olan hayvanlarda da uzaklaşıyoruz. Bazen bir kediye, köpeğe dokunmadan bile günlerimiz geçiyor. 18 Mayıs günü Beşiktaş Akatlar semtinde 1903 tesislerinde ilginç bir festival düzenlendi.

Hiç bir şekilde satış yapılmayan PETS&KIDS Festivalinde çocuklar hayvanlarla buluştu. Merve Derinkök Süngüç tarafından organize edilen festival ticari bir amaç taşımamakta. Yaptığı başarılı organizasyonlarla adını duyuran Merve Derinkök Süngüç, aynı zamanda iki çocuk annesi.

Süngüç festival ile ilgili olarak şunları söylüyor:

” Çocuğunuz en iyi oyun arkadaşı ne diye sorsak bize vereceğiniz cevap yüksek bir ihtimalle tablet, telefon, televizyon olabilir. Oysa çocuğunuzun temiz hava almaya, sosyalleşmeye, doğayla vakit geçirmeye de ihtiyacı var.

İstanbul’un içinde doğayla iç içe bir şehir kulübü olan No:1903, 18 18 Mayıs’ta PETS&KIDS Festivali’ne ev sahipliği yaptı. Çocuğunuz da sevimli hayvan dostları ile vakit geçirdi kimi zaman gülümseten kimi zaman meraklandıran etkinliklerde çocuklar bolca eğlendi.

0-10 yaş çocuklara hayvan sevgisini aşılamayı hedefleyen PETS&KIDS 18 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 10.00-17.00 saatleri arasında No:1903’te kapılarını açtı. Festivale katılan 1300’den fazla çocuk hayvan dostları ile bir araya geldiler. Bunu dışında bir kuruluş festivale farklı etkinliklerle destek verdiler. Bu sayede çocuklar eğlence ve merakla dolu bir gün geçirdiler.

Çocuklar 1903’ün kocaman ve yemyeşil bir bahçesinde diledikleri gibi vakit geçirdiler. Öte yanda festival içinde yer alan çocuk kitabı yazarı Bahar Havzali Şener Tohum Topu ve Küçük hayvanlar adlı kitabını çocuklara okudu ve imzaladı. Festival alanında hayvan sahiplendirme platformlarıda yer aldı.

Çocuklar bahçeye kurulan atölyeler, pony biniciliği ve benzeri etkinliklerle farklı bir deneyimler yaşadılar. Festivalde alanlarında çocuklar Deve, Sıpa, Köpekler, Kediler, Ponyler, Kuzu, Oğlak, Farklı Tavuk Türleri, Tavşanlar, Güvercin, İpek Böceği, Karıncalar, Arılar, Faydalı Böcekleri Zararlı böcekler, Rıfkı, Papağanlar, Kelebekler ile buluştu.

Festival pets kids afiş
PETS&KIDS Festivalinde çocuklar hayvanlarla buluştu. Merve Derinkök Süngüç tarafından organize edilen festival ticari bir amaç taşımamakta. Yaptığı başarılı organizasyonlarla adını duyuran Merve Derinkök Süngüç, aynı zamanda iki çocuk annesi. Süngüç

PETS&KIDS festivalinde yer alan atölyeler ise şunlardı.

Hayat Tamircisi olarak bilinen Hasan Kızıl ile Yürüteç yapım, Hayvan Masalları Atölyesi (Kidsnook Kitapevi ve Masal Akademi), Herşey bir yumurta ile başlar, Tahnit hayvan sevggisi, Kedi Evi Yapım Atölyesi, Çocuk Diş Hekiminden Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığı Konulu Etkinlik, Böcek Atölyesi, Yazar/ Bahar Havzalı Şener Şarkılı Kitap Atölyesi, kodlama atölyesi, marangozluk atölyesi, zeka oyunları , Hayvan temalı strafor tshirt, kalemlik, onluk baskı atölyesi, Keçeden oyuncak hayvan yapım atölyesi, Evcil Hayvanlar için Pup Cake süsleme Atölyesi, Çocuk modüler mobilya yapım atölyesi

PETS&KIDS Festivaline Bu sene destek veren firmalar

Kidsnook, Tofaş, Koray Varol Akademi, Faruk Yalçın Zoo, Hipp, Emaar eğlence, Emaar Akvaryum, Miniskop Bilim ve Sanat Atölyesi, National, Geographic Kids, Oral-B, Haçi̇ko, Hayat (Bingo), Hayat Kat Kat Su, İstanbul Cerrahi, Hektaş, Farmina, Mutamin, Multiway Clean, Bi Dolap Ponçik, İpek Art Studio, Nihalce Aksesuar, Berlin Pet Bakery, MiniZoo, Berkosan, Chipolo, Minoli Renk Atölyesi, Neşeli Yüzler, Nebyan, Makey, Etiler Koleji, Animals Art, VetForm, SBS Bee’o, Veterinerium, Aikimode, İstanbul Emniyet, Evcil Pet Dünyası, Hunde Trainer Team, Delihasanlar, Vonerk, Uip, Alerji Derneği, Tanırsan Seversin Derneği, Göktürk Hayvan Sevenler Derneği, Sessizliğin Sesi, Legoland, Hayat Anaokulları, Pati Anneleri, Botanivo, Pilsan, Soydanergündogdu Pet Photography, Böcek Şenlik Okulu, Insefish, Hayat Tamircisi, Pakkan Okulları, Gurvita, Lastik Park, Dog go gibi firmalar destekleyici olarak yer aldı.