1999’dan itibaren farklı coğrafyalara ve yeni ritimlere açılan Babylon; 20. yılını 27 Nisan Cunartesi günü gerçekleşen Kendine Has Babylon Soundgarden ’da 12 bin kişinin katılımıyla kutladı. Babylon‘un 20. yılına özel ücretsiz düzenlenen Kendine Has Babylon Soundgarden festivaline katılan; ve Mobilet üzerinden form doldurarak kod alan katılımcılar arasından seçilen 20 kişi; 2019-2020 sezonundaki Babylon etkinliklerinin tamamına ücretsiz giriş hakkı elde edecekleri “golden ticket” sahibi oldu.

One Love Festival, Birlikte Güzel, 15’inci yılında evine geri dönüyor.

Büyük buluşma 20 Temmuz Cumartesi günü; gündüz Parkorman ’da, gece günün ilk ışıklarını karşılamak üzere Volkswagen Arena’da gerçekleşecek. Biletix üzerinden avantajlı dönem biletleri satışa çıkan festivalin programı açıklandı.

20 Temmuz’da İstanbul Parkorman’da başlayacak ve 2 ayrı mekanda 5 farklı sahnede gerçekleşecek olan One Love Festival’de bu yıl yer alacak gruplar ve sanatçılardan bir kısmı ise şu şekilde sıralanıyor:

Parkorman, Birlikte Güzel Sahnesi’nde

Fransız müzik prodüktörü ve yönetmen Guillaume ve Jonathan Alric ikilisinin dans müziği projesi The Blaze; İngiltere çıkışlı electro-pop üçlüsü Years & Years; Londra çıkışlı Mercury Prize adayı, soul ve blues şarkı yazarı Michael Kiwanuka; Amsterdam çıkışlı afrobeat grubu Jungle by Night ve Türkçe rap müziğin önemli isimlerinden Kamufle, canlı orkestrası ve konuklarının eşlik edeceği “Kamufle & Brothers” projesi ile yer alacak.

Festivalin diğer sahnesi “Kendine Has Sahnesi”da ise;

ilk kez birlikte performans sergileyecek Türkçe hip-hop, trap ve urban müziğin önemli ismi Ezhel ve son albümleri Fırtınayt ile elektronik müziğe adım atan Büyük Ev Ablukada; indie pop ve elektro-pop tarzındaki albümleriyle tanınan Danimarkalı müzisyen, besteci, söz yazarı ve dansçı Oh Land; albümleriyle uluslararası başarı kazanan şarkıcı, söz yazarı, yapımcı ve işitsel-görsel kavramcı Gaye Su Akyol; İstanbul’un alternatif müzik sahnesinde yeni albümüyle yükselişte olan Gözyaşı Çetesi; İngiltere müzik sahnesinde dikkatleri hızla üstüne çeken müzisyen ve şarkı yazarı Skinny Pelembe ve yaptıkları müziği “ruh pop” olarak tanımlayan İstanbullu alternatif müzik grubu Ati ve Aşk Üçgeni yer alacak.

Parkorman’da programlaması Red Bull tarafından yapılan sahnede ise;

Kerem Akdağ ve Ece Özel gibi uluslararası başarı sağlamış Türk DJ ve prodüktörlerin yanı sıra, Amsterdam müzik sahnesinin son yıllarda en çok dikkat çeken yeteneklerinden biri olan DJ ve prodüktör Max Abysmal; Hollanda’nın ünlü ve çok sevilen dans festivali Dekmantel’in kurucusu olan DJ ikilisi Dekmantel Soundsystem; dans ve elektronik müzik dendiğinde uluslararası festivallerin aranan isimleri arasında yer alan Palms Trax; One Love katılımcılarına unutulmaz anlar yaşatacak.

Parkorman’da yer alacak olan Audioban Music Embassy Sahnesi’nde ise ;

Ankara çıkışlı, müziğini downtempo temeller üzerine electronica, chill-out ve ambient türlerinden beslenerek inşa eden Ikaru; elektronik ritimler, uçuşan melodiler ve uzaktan geliyormuş gibi duyulan derin vokaller ile deneyselliğin çorak topraklarından, melankolinin derin sularına kadar geniş bir coğrafyada gezinen Hedonutopia; tek kişilik bir proje olarak başlayıp üç kişilik bir gruba evrilen elektronik, synth pop/synthwave grubu Mind Shifter; incelikli söz yazımıyla anlattığı hikayeleri fısıltılardan gümbürtülere uzanan geniş bir ses coğrafyasında sunan In Hoodies ve 2015’te Ankara’da kurulan rock’n roll grubu Al’York müzikseverler ile buluşacak.

Geçtiğimiz yıl ilk kez gerçekleşen Red Bull Music Festival İstanbul bu sene Ekim ayında gerçekleşecek.

Şehrin ruhuyla bütünleşen özgün bir program ile müzikseverleri sevindirecek olan festival, Pozitif organizasyonuyla 3-13 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacak. Festivalin detaylı programı Temmuz ayında açıklanacak.

Türkiye’nin en köklü caz festivali olan Akbank Caz Festivali 29.’su her sene olduğu gibi bu sene de organizasyonu ve içerik programlaması Pozitif işbirliğiyle gerçekleştirilecek. Festivalin tarihleri ve programı önümüzdeki aylarda duyurulacak.