TAÇ ve Toplum Gönüllüleri Vakfı, Kocaelili çocuklarla buluştu

TAÇ’ın Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği “Benim Renkli Sınıfım” projesi ile Mardin, Samsun, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Manisa, Sivas veŞanlıurfa olmak üzere 8 şehir, 30 okulda, 1.756 çocuğa ulaşıldı.

Çocuklar hayallerini resmetti

Toplum Gönüllüsü gençlerin ve Zorlu Tekstil gönüllülerinin de katılımı ile gerçekleştirilen atölye çalışmalarıyla, çocukların hayal gücünü katarak yaptıkları resim çalışmaları, TAÇ’ın üretim tesislerinde perdeye dönüştürüldü. Türkiye’nin farklı illerinde yürütülen proje ile çocuklar, kendi çizdikleri resimlerin yer aldığı perdelerin olduğu sınıflarda eğitim görmenin mutluluğunu yaşadı. Proje ile 8 farklı şehir ve 30 okulda, çocukların çizdikleri resimlerden üretilmiş perdelerle sınıflar renklendi, böylece eğitim ortamın güzelleşerek çocukların okula olan aidiyet duygularının pekiştirilmesine de katkı sağlanmış oldu.

Daha iyi bir yaşam için çocuklara özel atölyeler…

TAÇ’ın “Benim Renkli Sınıfım” projesi ile ayrıca ilköğretim çağındaki çocukların gönüllülük, dayanışma, sivil toplum ve birlikte iyi yaşam konusunda farkındalıklarını artıran, çocukları daha iyi bir yaşam için gerekli olan sorumluluğu almaları konusunda atölyeler düzenlendi. Toplum Gönüllüsü gençlerin desteği ile atölyelere katılan çocuklar, yardımlaşma kavramı, sorumluluk alarak gönüllü olma bilinci, canlıların hakkını koruma gibi konularında düşünme ve oyunlarla bunu pekiştirme imkanı buldu.

Şenliklerde çocuklar doyasıya eğlendi

Projenin ilk yılını doldurmasıyla beraber, Kocaeli’deki Bayraktar İlk ve Ortaokulu’nda çocukların katılımıyla okul şenliği düzenlendi. Zorlu Tekstil ve Toplum Gönüllüsü gençlerin katılımı ile düzenlenen şenlik kapsamında çeşitli bilim, maske yapma, kuş evi yapma, yüz boyama atölyesi ve sokak oyunları gibi aktivitelerle Kocaelili çocuklar keyifli zaman geçirdi.

TAÇ ve TOG’un birlikte hayata geçirdiği proje, hem çocukların hem de gönüllü gençlerin katıldığı etkinliklerle farklı illerdeki çocuklarla buluşmaya ve sınıfları renklendirmeye devam edecek.

TAÇ, Toplum Gönüllüleri Vakfı
TAÇ, Toplum Gönüllüleri Vakfı
TAÇ hakkında 40 yılı aşkın deneyimi ile Türkiye’deki ev tekstili sektörünün lider markası konumunda olan TAÇ’ın temelleri, ev tekstilinin geleneksel merkezlerinden biri olan Denizli Babadağ’da atıldı. Ev dekorasyon sanatına gönülden bağlı olan Zorlu Ailesi, üstün kalitesi ve zengin ürün çeşitliliğiyle tüketicisinin yüksek beğenisini kazanan ürünlerini 1974 yılında TAÇ markası altında birleştirdi. 1997 yılına kadar daha çok iç piyasada faaliyet gösteren TAÇ, bu tarihte Zorluteks Tekstil tesislerinin devreye girmesiyle kapasitesini artırarak ihracata başladı. Avrupa’nın en büyük ve en son teknolojiyle çalışan entegre üretim tesisleri ve kaliteden sıfır taviz ilkesiyle Avrupa markalarıyla rekabet edebilen TAÇ bugün yurt içinde olduğu gibi bölge ülkelerde de liderliğini sürdürüyor.
Toplum Gönüllüleri Vakfı hakkında Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), kurulduğu 2002 yılından bu yana, gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde toplumsal barış, dayanışma ve değişimi amaçlıyor. Toplum Gönüllüsü gençler, Türkiye’nin 80 ilinde üniversitelerde bir araya gelerek 133 adet öğrenci kulübü, topluluğu veya grubu olarak, belirledikleri ihtiyaçlara göre sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiriyor. Türkiye’nin dört bir yanından gençler 2018 yılında, 61.066 kere TOG çalışmalarına katıldılar. 2.004 adetyerel, ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projesi/etkinliği/kampanyası gerçekleştiren Toplum Gönüllüleri, geçtiğimiz yıl 2.885 akran eğitimi aldı ve 816.512 kişiye çok çeşitli alanlarda temas etti.