Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Koşusu’na Aksa’dan enerji desteği

Türkiye’nin lider jeneratör üreticisi Aksa Jeneratör, omurilik felçlileri ‘ne destek verdi. 81 ilde binlerce akülü tekerlekli sandalyenin ihtiyaç sahipleriyle buluşmasını sağlayan Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin RUNTOFD İstanbul Çocuklar ve Gençler Koşusu’na enerji veren Aksa Jeneratör, omurilik felci konusundaki farkındalık çalışmalarına katkıda bulundu

Kaliteli, güvenilir ürün ve hizmetlerinin yanı sıra yenilikçi çözümleriyle sektörünün lider markası AKSA Jeneratör destek verdiği organizasyonlarla farkındalık yaratmaya devam ediyor.

Omurilik felçlileri tıbbi, ekonomik, mesleki ve sosyal sorunlarına eğilerek bu sorunların çözümünde destek olmak amacıyla kurulan Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) ve Omurilik Felçlileri Gençlik ve Spor Kulübü (OFSK) tarafından düzenlenen RUNTOFD İstanbul Çocuklar ve Gençler Koşusu Aksa Jeneratör’ün enerji desteğiyle gerçekleştirildi. Koşu ve etkinlik alanında yüzlerce genç, omurilik felçlileri yararına bir araya geldi.

Yıl boyunca farklı alanlardaki organizasyonlara sponsorluklarıyla destek olduklarını belirten Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker; “Sunduğumuz kesintisiz enerji desteğiyle hayatın her alanına yer alma hedefimize yönelik çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Her bireyin özgürce hayatın içinde yer alabilmesinin en temel özgürlüğü olduğuna inanıyoruz. Bu inançla ortopedik engelli bireylerin, yardımsız bir şekilde normal hayatlarına devam etmeleri ve sosyal hayata da entegre olmaları için yürütülen her faaliyette bulunmak ve desteklerimizi sonuna kadar hissettirmenin en büyük sorumluluğumuz. Bu kapsamda yapılan çalışmalara destek olmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Omurilik felcine dikkati çekmek için böyle güzel bir etkinlikte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

AKSA Jeneratör Hakkında

1968 yılında Ali Metin Kazancı’nın kurduğu elektrikli motor fabrikasıyla üretim yolculuğuna başlayan AKSA, 1984 yılında ilk jeneratörünü üretti ve kısa zamanda elektrik enerjisi temini için makine ve donanım üretimi konusunda uzmanlaşarak, dünyadaki sayılı jeneratör üreticilerinden biri oldu. 1994 yılında Aksa topluluğunun Kazancı Holding adı altında birleşmesi ve yeni organizasyonu ile Aksa Jeneratör bugünkü yapısına ulaştı. Uzun yıllardır Türkiye jeneratör pazarının lideri olan Aksa, 3 kıtada üretim ile 160 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Üretiminin yüzde 50’den fazlasını ihraç eden Aksa Jeneratör; İstanbul dışında Çin’de ve Amerika’da bulunan üretim tesisleriyle, Asya, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Amerika’da bulunan 14 ofisi ile küresel sektörde ilk 5 firma arasındadır. Doğal gazlı jeneratörlerin dünyadaki ilk üreticilerinden biri olan Aksa Jeneratör senkron jeneratör projelerinde tartışmasız üstünlüğünü korurken, Ar-Ge yatırımları ile daha düşük yakıt sarfiyatlı, daha düşük ses seviyeli ve çevre dostu jeneratörler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.